Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 14 березня

Цей день в історії. 14 березня

Про головні свята 14 березня та найцікавіші події в історії в цей день, читайте далі.

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Свято було запроваджено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань. Ця дата обрана не випадково — саме 14 березня 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях. Понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

14 березня відзначають Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель). Девіз цього дня – «За річки, воду і життя». Свято було започатковано з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також проведення просвітницької роботи з роз’ясненням впливу гребель на річкові екосистеми.

14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає День числа „Пі”. В американському написанні сьогоднішня дата виглядає як 3.14, звідси і пояснення, чому саме в цей день відзначається це свято. Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра.

Цей день в історії:

1905 — засновано англійський футбольний клуб «Челсі».

1914  -  льотчик Петро Нестеров здійснив перший авіапереліт з Києва до Одеси.

1930 — Венеція Берні, одинадцятирічна школярка з Оксфорда, запропонувала ім’я «Плутон» для відкритої дев’ятої планети. При голосуванні 24 березня в обсерваторії Лоуелла, в якій планета була відкрита, це ім’я отримало всі голоси, і 1 травня 1930 ім’я планети Плутон було офіційно опубліковано.

1953 — генеральним секретарем ЦК КПРС обрали  Микиту  Хрущова.

1958 -  Асоціація компаній звукозапису США вперше запровадила нагороду «Золотий диск» за альбом, проданий накладом понад один мільйон примірників.

1990 — у Стрию Львівської області вперше у радянський час підняли український національний (синьо-жовтий) прапор над адміністративною будівлею – міськвиконкомом.

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar