Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Риба та огірки стали причиною ботулізму

Риба та огірки стали причиною ботулізму

За останні дні на Дніпропетровщині було зареєстровано два випадки захворювань на ботулізм. 

Звичайні консервовані огірки та солена риба спричинили жахливу інфекційну хворобу. На щастя обійшлося без летальних наслідків, хоч ця хвороба є смертельно небезпечною. Найчастіше інфекція ботулізму міститься в таких продуктах, як гриби домашнього консервування, копчена або в’ялена риба, м’ясні та ковбасні вироби, бобові консерви. Але все-таки, як ботулізм не сплутати із звичайним отруєнням?

Двоїння в очах, слабка реакція зіниць на світловий подразник, слабкість у м’язах, зміна тембру голосу, обличчя стає мало емоційним, важко ковтати та висовувати язик, сухість у роті та слизова ротової має яскраво-червоний колір. Якщо ви виявите у себе вище вказані симптоми, тоді вам негайно треба звертатися до лікарів.

Як виявилось, усі два випадки інфекційних захворювань, які сталися на Дніпропетровщині, були спричинені продуктами домашнього виготовлення. Тому не все «домашнє» може бути безпечним у вживанні.

Під час домашнього консервування, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоту, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище.

Рибу перед посолом в домашніх умовах необхідно очистити від нутрощів, ретельно промити зовнішню і внутрішню поверхні.

Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх в герметично закритих банках в домашніх умовах.

Аби не потрапити на гачок цієї жахливої хвороби, вживайте тільки якісно приготовлені та свіжі продукти або куплені у перевірених об’єктах торгівельної мережі.

Марія Омельянченко

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar