На сайті МОЗ України оприлюднено список безкоштовних ліків, які мають бути доступними у всіх міських лікарнях. Проте Жовті Води похвалитися наявністю усіх медикаментів у відділеннях не можуть. Справа в тому, що СМСЧ-9 на початку року отримує субвенцію з державного бюджету на весь поточний рік. У 2018 р. на медицину було виділено 34 млн. грн., але вони практично в повному обсязі були направлені на виплату заробітної плати медичним працівникам. А вже міський бюджет додає кошти на оплату комунальних послуг і закупівлю необхідних медикаментів. Іншого доходу медсанчастина не має. Начальник СМСЧ-9 Неля Тарасьєва пояснює: «Люди плутають безкоштовні ліки з «доступними ліками» для амбулаторних хворих, які видаються за безкоштовними рецептами і є в наявності в повному обсязі. А щоб абсолютно безкоштовним було лікування в стаціонарах, необхідно щонайменше 12 млн. грн., а міський бюджет виділив в цьому році лише 1 млн.600 тис. грн. Тому ми можемо оголосити список лише того, що закуповує медична частина першочергово:
- Туберкулін
- Кисень для реанімації
- Вакцина від сказу (в повному обсязі). Враховуючи, що одна доза вакцини коштує від 300 до 500 грн, а на одного укушеного іде 5 доз вакцини
- Флюороплівка
- Наркотики(не включаючи шприці, системи)
- Спецпакети для стерилізації та індикатори, які показують чи дійсно стерилізований інструмент
- Повна трансфузіологія.
А оперблоки і перев’язочні забезпечені перчатками та перев’язувальним матеріалом лише на 5%. Це практично нуль. Тому медичні працівники вимушені просити у пацієнтів необхідний для їх лікування список медикаментів та матеріалів. Держава покриває лише витрати на вакцину для дітей (БЦЖ, КДС), а також допомагає ліками для стаціонарних хворих на інфаркти та препаратами для зупинки крові у пологовому будинку.»
Звичайно цих ліків замало для безкоштовного лікування хворих, тому оптимальним рішенням проблеми могло б стати медичне страхування. Щоб страховий поліс покривав щонайменше витрати на медикаментозне лікування.