Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Безкоштовні ліки у лікарнях — реальність чи фантастика?

Безкоштовні ліки у лікарнях — реальність чи фантастика?

На сайті МОЗ України оприлюднено список безкоштовних ліків, які мають бути доступними у всіх міських лікарнях. Проте Жовті Води похвалитися наявністю усіх медикаментів у відділеннях не можуть. Справа в тому, що СМСЧ-9 на початку року отримує субвенцію з державного бюджету на весь поточний рік. У 2018 р. на медицину було виділено 34 млн. грн., але вони практично в повному обсязі були направлені на виплату заробітної плати медичним працівникам. А вже міський бюджет додає кошти на оплату комунальних послуг і закупівлю необхідних медикаментів. Іншого доходу медсанчастина не має. Начальник СМСЧ-9 Неля Тарасьєва пояснює: «Люди плутають безкоштовні ліки з «доступними ліками» для амбулаторних хворих, які видаються за безкоштовними рецептами і є в наявності в повному обсязі. А щоб абсолютно безкоштовним було лікування в стаціонарах, необхідно щонайменше 12 млн. грн., а міський бюджет виділив в цьому році лише 1 млн.600 тис. грн. Тому ми можемо оголосити список лише того, що закуповує медична частина першочергово:

-          Туберкулін

-          Кисень для реанімації

-          Вакцина від сказу (в повному обсязі). Враховуючи, що одна доза вакцини коштує від 300 до 500 грн, а на одного укушеного іде 5 доз вакцини

-          Флюороплівка

-          Наркотики(не включаючи шприці, системи)

-          Спецпакети для стерилізації та індикатори, які показують чи дійсно стерилізований інструмент

-          Повна трансфузіологія.

А оперблоки і перев’язочні забезпечені перчатками та перев’язувальним матеріалом лише на 5%. Це практично нуль. Тому медичні працівники вимушені просити у пацієнтів необхідний для їх лікування список медикаментів та матеріалів. Держава покриває лише витрати на вакцину для дітей (БЦЖ, КДС), а також допомагає ліками для стаціонарних хворих на інфаркти та препаратами для зупинки крові у пологовому будинку.»

Звичайно цих ліків замало для безкоштовного лікування хворих, тому оптимальним рішенням проблеми могло б стати медичне страхування. Щоб страховий поліс покривав щонайменше витрати на медикаментозне лікування.

,

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar