Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 1 березня

Цей день в історії. 1 березня

Про головні свята 1 березня та найцікавіші події в історії в цей день, читайте далі.

Традиційно в перший день весни — 1 березня,  відзначається Всесвітній день котів. Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.

Також в цей день щорічно з 1990 року святкують Всесвітній день цивільної оборони, який був оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони. Цей день відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

1 березня святкують Всесвітній день компліменту.  Немає достовірних відомостей про те, ким і коли було засновано це свято. Також немає і єдиної думки про точну дату його проведення – одні пропонують відзначати це свято 1 березня, а інші – 21 березня. Головне, що відомо, це ідея започаткування свята – спонтанне бажання простих людей зробити один із днів у році більш яскравим, теплим, зближуючим, що по-доброму запам’ятовується.

1 березня в історії:

1555 — Нострадамус опублікував свою книгу пророцтв.

1565 — в Бразилії засновано португальську колонію Ріо-де-Жанейро.

1780 — Пенсильванія стала першим штатом, що заборонив рабство.

1869 — Дмитро Менделєєв склав періодичну таблицю елементів.

1872 — рішенням Конгресу США в Єллоустоуні утворено перший у світі Національний парк. Перший в світі національний парк — Єллоустонський національний парк, який знаходиться на північному заході США у Скелястих горах у штатах. Його площа — 898,3 тис. га. — Єллоустонський парк має найбільше скупчення гейзерів та гарячих джерел (понад 3000, в тому числі гейзер Екселсіор з висотою струменю до 90 м); також є грязьові вулкани.

1912 — в Сент-Луїсі капітан Альберт Беррі здійснив перший стрибок з парашутом з літака.

1941 — у Нешвіллі вийшло в ефір перше комерційне FM-радіо.

1947 — почав свою діяльність Міжнародний валютний фонд. МВФ — спеціальне агентство Організації Об’єднаних Націй, засноване 39-ма державами, з метою регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Штаб-квартира МВФ знаходиться у Вашингтоні.

1954 — на тихоокеанському атолі Бікіні США провели випробування водневої бомби.

1966 — автоматична міжпланетна станція «Венера-3» стала першим космічним апаратом, який досяг поверхні іншої планети.

1988 — Компанія Apple Computer анонсувала вихід нового пристрою CD-ROM у своїх комп’ютерах Apple II і Macintosh.

1995 — у Москві в під’їзді власного дому убито популярного тележурналіста і телеведучого Владислава Лістьєва.

1998 — набула чинності угода «про партнерство і співпрацю» між Європейським Союзом і Україною.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar