Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 12 лютого

Цей день в історії. 12 лютого

Чим відзначилось в історії 12 лютого та які професійні і народні свята сьогодні святкують, читайте далі.

У народі 12 лютого називається днем Трьох святих. Цього дня колись заборонялося прясти, аби протягом року не було наривів, а ще спостерігали за погодою. Якщо у ніч на 12 лютого Місяць червонуватий – на великий вітер. Якщо ж удень вітер сильний – до вологого року.

В цьому році з 12 лютого починається відзначатися Масниця або Масляна — це стародавнє слов’янське свято з численними звичаями, яке через століття дійшло до наших днів. Відзначається протягом тижня перед Великим постом і триватиме в цьому році до 18 лютого. Масляна — це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Традиційно головні атрибути свята — опудало Масляної, забави, катання на санях, гуляння і, звичайно ж, млинці.

12 лютого відзначається Міжнародний день шлюбних агентств. За деякими даними, історія шлюбних агентств налічує понад 360 років! Перша шлюбна контора «Бюро зустрічей і адрес» була відкрита в Лондоні 29 вересня 1650 року. І з тих пір пошук другої половинки за оголошенням або через службу знайомств став дуже популярним. З кожним роком кількість клієнтів шлюбних агентств збільшується, і від анкет, заповнених вручну, інформація перемістилася на веб-сайти в інтернеті.

Щорічно 12 лютого відзначається Міжнародний день науки і гуманізму або День Дарвіна, який приурочений до дня народження знаменитого англійського вченого-натураліста.

12 лютого 1908 р. – у Нью-Йорку на Таймс-сквер почалися знамениті перегони Нью-Йорк – Париж, траса яких пролягла через Аляску та Сибір, а потім – через усю Європу. Шість авто спочатку доїхали до Сан-Франциско, потім морем переправились до Японії, а звідти – до Росії. Закінчились змагання через 170 днів перемогою Георга Шустера, котрий 26 липня першим фінішував біля Тріумфальної арки у Парижі.

В 1914 відбувся перший політ з 16-ма пасажирами на борту літака «Ілля Муромець» конструкції киянина Ігоря Сікорського.

В 1936 — у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

В 1946 — Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments».

В 1955 році у Радянському Союзі прийнято рішення про будівництво в Казахстані космодрому Байконур, з якого в 1961 було здійснено перший у світі запуск автоматичної міжпланетної станції «Венера-1″.

В 1960 — в Києві став до ладу перший український ядерний реактор.

В 1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Латвією.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar