Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 23 квітня

Цей день в історії. 23 квітня

Про найголовніше, що відбувалося в історії 23 квітня та свята в цей день читайте далі.

Щорічно 23 квітня відзначається Всесвітній день книг і авторського права. У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення даного свята. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід’ємною частиною духовної спадщини кожної епохи. Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства.

23 квітня своє професійне свято відзначають  українські психологи. У наше століття психологія стала надзвичайно популярною. Нею цікавляться не тільки на науковому, а й на побутовому рівні. Поява Всеукраїнського дня психолога теж цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Психологи сімейні, дитячі, корпоративні, військові, шкільні, особисті — всі вони допомагають іншим людям розібратися в своїх проблемах, відкривають і показують їм інші шляхи вирішеня негараздів. Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, горе і радості, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.

Починаючи з 2010 року 23 квітня в день смерті видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу, відзначають  День англійської мови — це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв’язків з громадськістю Організації Об’єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.

23 квітня в історії.

1635 - в Бостоні засновано першу в США публічну школу.

1896 — у Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс.

1913 — спуск на воду британського пасажирського судна «Аквітанія» — єдиного лайнера, який узяв участь у І та ІІ Світових війнах (як госпітальне судно).

1916 - ірландські революціонери зайняли ключові будівлі в Дубліні і проголосили незалежність Ірландії від британської корони («Великоднє повстання»).

1919 — розпорядженням радянської влади ліквідовано Міжнародний Червоний хрест в Україні. Діловодство та кошти організації передавалися відділам соціального забезпечення.

1929 - почалася XVI конференція ВКП(б), на якій було прийнято перший п’ятирічний план.

1932 — відповідно до рішення ЦК ВКП(б) «Про перебудову літературно-художніх організацій» розпущено всі письменницькі  організації, натомість створюється єдина Спілка радянських письменників.

1935 — ухвалено нову конституцію Польщі.

1938 — першим президентом Естонії обрано Константина Пятса.

1954 — Радянський Союз розірвав дипломатичні відносини з Австралією після надання нею політичного притулку послу-перебіжчику Петрову (відносини були відновлені через п’ять років).

1959 — створено Спілку журналістів України.

1964 — в СРСР утворено фірму грамофонних платівок «Мелодія».

1965 — виведено на орбіту перший радянський супутник зв’язку «Молнія-1″.

1985 — у Пекіні відкрився перший у комуністичному Китаї ресторан швидкого харчування «Макдональдз».

 

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar