Про найголовніше, що відбувалося в історії 23 квітня та свята в цей день читайте далі.
Щорічно 23 квітня відзначається Всесвітній день книг і авторського права. У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення даного свята. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід’ємною частиною духовної спадщини кожної епохи. Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства.
23 квітня своє професійне свято відзначають українські психологи. У наше століття психологія стала надзвичайно популярною. Нею цікавляться не тільки на науковому, а й на побутовому рівні. Поява Всеукраїнського дня психолога теж цілком виправдана, оскільки в Україні психологія є однією з ключових наук. Психологи сімейні, дитячі, корпоративні, військові, шкільні, особисті — всі вони допомагають іншим людям розібратися в своїх проблемах, відкривають і показують їм інші шляхи вирішеня негараздів. Дане свято — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, горе і радості, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.
Починаючи з 2010 року 23 квітня в день смерті видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу, відзначають День англійської мови — це одне зі свят, які відзначаються в рамках проведення тижня офіційних мов. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв’язків з громадськістю Організації Об’єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.
23 квітня в історії.
1635 - в Бостоні засновано першу в США публічну школу.
1896 — у Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс.
1913 — спуск на воду британського пасажирського судна «Аквітанія» — єдиного лайнера, який узяв участь у І та ІІ Світових війнах (як госпітальне судно).
1916 - ірландські революціонери зайняли ключові будівлі в Дубліні і проголосили незалежність Ірландії від британської корони («Великоднє повстання»).
1919 — розпорядженням радянської влади ліквідовано Міжнародний Червоний хрест в Україні. Діловодство та кошти організації передавалися відділам соціального забезпечення.
1929 - почалася XVI конференція ВКП(б), на якій було прийнято перший п’ятирічний план.
1932 — відповідно до рішення ЦК ВКП(б) «Про перебудову літературно-художніх організацій» розпущено всі письменницькі організації, натомість створюється єдина Спілка радянських письменників.
1935 — ухвалено нову конституцію Польщі.
1938 — першим президентом Естонії обрано Константина Пятса.
1954 — Радянський Союз розірвав дипломатичні відносини з Австралією після надання нею політичного притулку послу-перебіжчику Петрову (відносини були відновлені через п’ять років).
1959 — створено Спілку журналістів України.
1964 — в СРСР утворено фірму грамофонних платівок «Мелодія».
1965 — виведено на орбіту перший радянський супутник зв’язку «Молнія-1″.
1985 — у Пекіні відкрився перший у комуністичному Китаї ресторан швидкого харчування «Макдональдз».