Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 3 квітня

Цей день в історії. 3 квітня

Про найцікавіші події в історії 3 квітня, веселе неофіційне свято та день народження штрих-коду, читайте далі.

3 квітня відзначається веселе неофіційне свято – Всесвітній день вечірки або Всесвітній день паті (World Day Party), який вперше був відсвяткований у США в 1996 році, і з тих пір став популярними в усьому світі. Ідею створення свята американці почерпнули з фантастичного роману «Політ» Ванни Бонта. У книзі описано святковий день 3 квітня, який об’єднує все людство. Зі сторінок роману свято перейшло в реальне життя. Його мета — показати, що світ може стати краще, якщо разом веселитися, пізнавати один одного і радіти життю. Девіз Party Day: «Вечірка — це протилежність війни».

3 квітня — День народження штрих-коду. Саме в цей день у 1973 році Бернардом Сілвером і Норманном Джозефом Вудлендом була представлена технологія, що дозволяє ідентифікувати товари. Цей винахід став ключовим у розвитку автоматизації обліку та продажу товарів. Штрих-код є ключем до інформації про продукт. Вперше подібне маркування в 1974 році було нанесене на жувальну гумку, яку продали після сканування штрих-коду на касі в американському супермаркеті.

Цей день в історії.

1502 — розпочалась четверта експедиція Христофора Колумба до берегів Америки.

1836 — царським урядом прийнято рішення про будівництво першої в Росії пасажирської залізниці — Царскосільскої залізниці.

1879 — в болгарському місті Тирново були скликані Великі народні збори, на яких столицею держави було обрано місто Софія, яке на той час налічувало всього 3 000 будинків і 12 000 мешканців.

1885 — німецький винахідник Готтліб Даймлер отримав патент на свій перший одноциліндровий двигун внутрішнього згорання з водяним охолодженням потужністю 0,5 кінської сили.

1896 — в Мілані було засновано «Ла Газзетта делло Спорт» — найавторитетніше спортивне видання Європи.

1907 — створено університет Саскачевана (Канада).

1910 — вперше здійснено сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці.

1919 — український Раднарком проголосив Асканію-Нову заповідником.

1922 — Сталіна обрано генеральним секретарем ЦК РКП(б).

1933 — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка).

1933 — літак уперше перелетів через Еверест.

1948 — президент США Гаррі Трумен затвердив Акт про надання країнам грошової допомоги — відомий як «план Маршалла».

1966 — радянська автоматична міжпланетна станція «Луна-10» була виведена на орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником

1987 — у приміщенні штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я заборонили палити.

2007 — французький швидкісний поїзд «TGV» встановив новий світовий рекорд швидкості для пасажирського поїзда: 574,8 км/год.

2010 — в Нью-Йорку на П’ятій авеню розпочався офіційний продаж інтернет-планшета iPad компанії Apple. За словами Стіва Джобса в перший день було продано близько 300 тисяч iPad, скачано 250 тисяч книг і близько 1 мільйона програм.

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar