Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Цей день в історії. 30 березня

Цей день в історії. 30 березня

 Перелік подій, які стали історією 30 березня, читайте далі.

1842 — американський лікар Кроуфорд Вільямсон Лонґ уперше у лікувальній практиці застосував ефір як анестезуючий засіб при видаленні пухлини на шиї пацієнта.

1856 — підписання Паризького договору. Кінець Кримської війни.

1858 — Гаймен Ліпмен з Філадельфії отримав патент на олівець з гумкою на торці.

1867 — усього по два центи за акр Росія продала США Аляску та Алеутські острови.

1922 — у Києві створений театр-студія «Березіль» (нині це Харківський український драмтеатр). «Березіль» — один із перших українських театрівв СРСР. Назва театру походить від назви першого весняного місяця — березня. Перша вистава «Березіля»  була представлена 7 листопада того ж року. Вона називалася «Жовтень» і була створена за текстом творчого постановчого колективу.

1932 — американка Амелія Ерхарт стала першою жінкою, котра в одиночку перелетіла літаком Атлантичний океан.

1981 — у СРСР уперше введено літній час.

1981 — Джон Гінклі здійснив замах на президента США Рональда Рейґана: останнього було серйозно поранено. Схоплений на місці злочину Гінклі пояснив свій вчинок бажанням справити враження на актрису Джоді Фостер. Суд визнав Гінклі психічно хворим.

1987 — картину Вінсента ван Гога «Соняшники» продано за рекордну суму — 39,85 мільйонів доларів. У 1987 році її було продано вже за 40,3 мільйони, а в 1997 з’явилась інформація, що ця картина куплена японською страховою компанією — підробка.

1990 — Естонія заявила про початок підготовки виходу зі складу СРСР.

1995 — Папа Римський Іван Павло II випустив свою одинадцяту енцикліку — у котрій він засудив аборти і евтаназію як злочини проти людства, котрі не повинні бути легалізовані.

1998 — Британська компанія Rolls-Royce була куплена німецьким автогігантом BMW за $570 млн.

2002 — у королівській резиденції у Віндзорі внаслідок бронхіту у віці 101-го року померла Елізабет Анджела Марґеріт Боуз-Лайон, королева-матір, мати чинної англійської королеви Єлизавети II.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar