Про події, які відбулися в історії 12 березня читайте далі.
12 березня в історії:
1609 — на Бермудських островах було засновано перше англійське поселення, його заснували англійські колоністи, які направлялись у Віргінію і зазнали аварії. З 1684 року Бермуди були офіційно оголошені коронним володінням Англії.
1812 — у венесуельському місті Каракас стався землетрус, який знищив місто та забрав життя 20 тисяч осіб.
1894 — Coca-Cola почала вперше продаватись у пляшках. Кока-колу винайшов американський фармацевт Джон Пембертон 29 березня 1886 в Атланті як новий лікувальний напій. У 2007 році стало широко відомо, що саме екстракт кошенілі надає своєрідний колір найпопулярнішим напоям Coca-Cola і Pepsi-Cola. Кошеніль — хоботна комаха ряду рівнокрилих, яка живиться соками рослин, шкідник сільськогосподарських культур і плодових дерев. З барвної речовини, наявної в тілі самиці цієї комахи, виготовляється яскраво-червона фарба – кармін. Цей факт став досить широко відомий лише після досліджень учених, які відкрили цю інформацію, до цього рецепт напоїв утримувався у суворій таємниці.
1896 - у Петербурзі в приміщеннях університету за допомогою винайденого Олександром Поповим приладу передано першу у світі радіограму (повідомлення, передане по радіо).
1913 — Канберра стала столицею Австралії.
1917 — у Петербурзі відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами.
1922 — Чечня оголосила незалежність від Росії.
1923 — американський винахідник Лі Дефорест продемонстрував технологію накладання звуку на плівку ігрового фільму. На демонстраційному ролику в такт музиці танцювали чоловік та жінка і музичний квартет виконував п’єсу. Дефорест назвав своє відкриття «фонофільм», сьогодні ж його називають «саундтрек». Винахід Дефореста знайшов своє практичне застосування лише в 1927 році, коли компанія Fox використала його у власній технології синхронізації зображення і звуку, названій «Мувітон».
1940 — закінчилася радянсько-фінська війна. СPСР не вдалося зробити Фінляндію радянською республікою.
1947 — президент США Гаррі Трумен висунув зовнішньополітичну програму, згідно з якою Туреччина та Греція отримували термінову допомогу («доктрина Трумена»).
1968 — Маврикій здобув незалежність, а рівно через 24 роки (12 березня 1992 року) став Республікою.
1999 — Чехія, Польща та Угорщина вступили до НАТО.
2000 — Папа Римський Іван Павло II публічно вибачився за гріхи Католицької Церкви перед людством.
2003 — у Бразилії померла найстарша жителька нашої планети — 124-літня Марія Етельвіна душ Сантуш. Причиною її смерті став інсульт.
2011 — у результаті найсильнішого в історії Японії землетрусу і викликаного ним цунамі на першому блоці АЕС «Фукусіма-1» стався вибух, що привів до руйнування залізобетонної оболонки реактора і викиду в атмосферу радіоактивних речовин.