Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Чи є в Жовтих Водах безкоштовна медицина?

Чи є в Жовтих Водах безкоштовна медицина?

Хворіти сьогодні – дороге задоволення. Потрапляючи до лікарні, пацієнти отримують довгий перелік ліків, які необхідно придбати за свій рахунок. Але, буває, хворіють й ті, в кого грошей на препарати немає. То що ж робити? З таким питанням вже неодноразово жовтоводці зверталися до редакції. Начальник СМСЧ-9 Неля Тарасьєва розповіла, скільки коштує «безкоштовне» лікування в нашому місті.

Медицина з протягнутою рукою
Стаття 49 Конституції України каже: кожен має право на охорону здоров’я. Держава має створює умови для рівного доступу всіх громадян до своєчасного і якісного медичного обслуговування, забезпечує створення і фінансування необхідної для цього мережі закладів охорони здоров’я.
Але в реальності все інакше. Перше що отримуєш, коли лягаєш у відділення – перелік. Купити треба не лише ліки, але і допоміжні матеріали: миючі та дезінфікуючі засоби, перев’язувальний матеріал і навіть рукавички.
Мешканка міста Ольга потрапила в лікарню місяць тому. Розповідає: почала витрачати гроші з моменту виклику швидкої (попросили на бензин) – і аж до виписки з відділення. Претензій до жовтоводських медпрацівників жінка не має – лікували добре. Лише дивується: невже держава взагалі не фінансує медико-санітарну частину, що вже людям треба купувати рукавички та спиртові серветки?

Лікарням «перекрили кисень»
Жовтоводська медико-санітарна частина № 9 фінансується з державного бюджету. Наразі триває передача закладу у комунальну власність, тобто на утримання міста. Та поки ж держава не надто балує свої лікарні грошима – майже перекрила «фінансовий» кисень.
Начальник СМСЧ-9 Неля Тарасьєва пояснює: фінансування жовтоводської медицини здійснюється в таких малих обсягах, що лікарям ледве вистачає на заробітну плату. Що вже й казати про медичні препарати – на це коштів практично не виділяється, тому й просять пацієнтів їх купляти. На ті ж рукавички фінансування становить лише 4% від потреби. «В цьому році потреба – 900 тис. грн., а маємо лише 35 тисяч. Звісно, просимо у людей. Те ж саме на одноразовий інструментарій – лише 10%, на дезінфікуючі засоби – 3,5%» — каже Н.Тарасьєва. Що ж до медикаментів, то держава профінансувала безкоштовні ліки Жовтим Водам лише на 10 %. Загалом, на всі ці потреби не вистачає близько 6 мільйонів гривень.

Якщо ти не дитина і не безхатько — плати
Та все ж, невеликий запас медичних препаратів в жовтоводських лікарнях є. Використовують його в надзвичайних випадках. Наприклад, коли до реанімації потрапляє пацієнт з кримінальною травмою і йому потрібна невідкладна допомога. Безкоштовно пролікуватися мають шанс і люди асоціального типу, і ті жовтоводці, які не мають ані коштів, ані родичів. Перевага також віддається маленьким пацієнтам. Наприклад, за рентгеноплівку з дітей намагаються не брати коштів, каже Н.Тарасьєва.

Все – в касу
Щоб уникнути звинувачень у корупції та поповнити казну медико-санітарної частини, усі ліки, придбані за кошти пацієнтів, обліковують . Підрахували, що за 2016 рік жовтоводці придбали медикаментів на суму 3,5 млн. грн. Благодійні внески також проходять через касу – у відділеннях мають касові апарати. Вже з початку 2017-го надійшло 22 тисячі гривень. Ці гроші витрачаються на потреби СМСЧ, яких дуже багато.
Нічого не сплачують лише застраховані особи – лікуються за рахунок страхової компанії. Отже, незадоволеним пацієнтам залишається або застрахуватись, або чекати медичної реформи, коли сплату за лікування узаконять.

В Міністерстві обіцяють безкоштовні ліки
Тим часом, Міністерство охорони здоров’я анонсує, що в Україні буде створено єдиний національний перелік ліків, які купуватимуть за державні кошти та надаватимуть пацієнтам безкоштовно.
«За допомогою національного Переліку ми створюємо в країні базу для гарантованого забезпечення всіх громадян основними ефективними та якісними препаратами, які їм необхідні для лікування», — заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Нині Міністерство охорони здоров’я збирає поради від пацієнтів щодо переліку необхідних медикаментів.

2 комментарии на “Чи є в Жовтих Водах безкоштовна медицина?
 1. Местные бюджеты получат субвенцию на возмещение стоимости некоторых лекарств
  128.03.2017

  Стоимость лекарств для амбулаторного лечения отдельных болезней возместят из Госбюджета

  Для лечения отдельных болезней Минздрав выделит субвенцию из Государственного бюджета местным бюджетам на возмещение стоимости лекарственных средств.

  Субвенция направляется на возмещение стоимости лекарств во время амбулаторного лечения лиц, страдающих сердечно-сосудистыми заболеваниями, сахарным диабетом II типа и бронхиальной астмой, в соответствии с перечнем международных непатентованных названий лекарственных средств, определенным в приложении к постановлению Кабмина от 9 ноября 2016 года № 863.

  Распределение субвенции, предусмотренной в областных бюджетах, осуществляется между местными бюджетами на основании статистических данных о количестве лиц, страдающих указанными болезнями.

  Порядок и условия предоставления субвенции из Государственного бюджета местным бюджетам на возмещение стоимости лекарственных средств для лечения отдельных заболеваний утверждены постановлением Кабмина от 10 марта 2017 года № 181.

  http://jurliga.ligazakon.ua/news/2017/3/28/158019.htm

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar