Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Чому з лічильником дешевше?

Чому з лічильником дешевше?

Як ми вже повідомляли в одному з попередніх номерів газети, тарифи тепломережі, за якими сплачують жовтоводці, що не мають теплового лічильника, значно відрізняються від тарифів в будинках, які обладнані лічильниками. Для порівняння, вартість послуг з централізованого опалення без лічильника в грудні 2016 року склала 34,7142 гривень з кожного квадратного метру загальної площі житла. З лічильниками ж вартість опалення наступна – ОСББ, що розташовані по вул. Кропоткіна, 28 та Грушевського, 2, платять лише трохи більше 15 гривень за метр, ще 16 будинків платять від 16 до 20 гривень, 14 будинків – 21-22 гривні за квадратний метр і лише декілька сплатять більше 22 гривень. Найбільше «пощастило» ОСББ по вулиці Козацької Слави 20-22 та по вул. Кропоткіна 24 – більше 25 гривень. Як бачимо, різниця з «загальним» тарифом доволі суттєва, що, до речі, дуже часто, а точніше постійно, викликає питання споживачів.

Редакція газети «Жовті Води» поставила дане питання директору тепломереж Сергію Донченко і отримало відповідь, що дана невідповідність тарифів виникає здебільшого через те, що споживачі в будинках з лічильниками спеціально обмежують подачу теплоносія аби скоротити свої витрати. На наше запитання щодо вірогідності, що так економлять в усіх будинках з лічильниками, адже тарифи менші майже в усіх будинках, Сергій Донченко зазначив, що дана інформація буде ретельно аналізуватися.

За інформацією директора тепломереж, ще одною причиною, що може впливати на тариф є конструкція будинку – чим вищий та більший будинок, тим дешевше його опалення (в перерахунку на квадратний метр). А більшість лічильників встановлені саме у великих будинках, тому й тариф виявляється нижчим. Начебто схоже на правду, але, виходячи з даної інформації, взагалі постає питання, чому вартість не розраховується окремо для різних типів будинків, адже виходить що по «загальному» тарифу мешканці багатоповерхівок сплачують за опалення невеликих будинків, що знаходяться зовсім в іншому районі.

Ще одне запитання – щодо втрат тепла у теплотрасах, що прокладені під землею в дворах та на вулицям міста, адже зрозуміло, що якщо над теплотрасою – розталий сніг, значить тут тепломережа й втрачає тепло. А таких теплотрас в місті багато, в багатьох дворах на деяких ділянках круглий рік зеленіє трава, на деяких тротуарах, зокрема на центральній алеї вулиці Хмельницького, також немає ані снігу, ані криги. Чи не ці втрати тепла закладаються в загальний тариф, але не враховуються в тарифі по лічильнику? Сергій Донченко запевняє, що дані втрати настільки незначні, що не можуть значно впливати на тариф за опалення.

Директор тепломереж Олександр Донченко обіцяв редакції більш детально відповісти на ці, а також інші запитання, що надходять від жовтоводців, відповіді ми обов’язково надрукуємо в одному з наступних номерів газети.

2 комментарии на “Чому з лічильником дешевше?
 1. У главы нафтогаза голая ставка больше миллиона грн и + премия в размере до 200%. И все законно и документально правильно оформлено. http://www.segodnya.ua/economics/enews/glava-naftogaza-poluchil-dva-milliona-griven-zarplaty-smi-792003.html
  и он не единственный такой в цепочке затрат при расчете тарифов…
  Комментарии. Интернет газета г. Желтые Воды © http://www.mnenie.dp.ua

 2. уже два месяца ремонтируют теплотрассу возле рынка по заводской. там где приемка металла.
  яма вырыта.
  тепло и вода уходит в землю
  а вы рассказываете о властях и потерях

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar