Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Дівчина з Жовтих Вод перемогла на чемпіонаті України з pole dance

Дівчина з Жовтих Вод перемогла на чемпіонаті України з pole dance

На початку червня в Бердянську відбувався Всеукраїнський чемпіонат з повітряної атлетики та спорту на пілоні. Близько 50 граціозних учасниць з Кривого Рогу, Харкова, Запоріжжя, Дніпра боролися за звання чемпіонки Всеукраїнського турніру. Спортсменок оцінювали за хореографію, силу, красу виконання з урахуванням штрафних очок. Жовті Води представляла Анна Ляшенко — вона перемогла у категорії Спорт Аматори дорослі. С жовтоводською грацією спілкувалися наші журналісти.

- Ганна, що таке pole dance?

- Рole dance (танець на пілоні, шестова акробатика) — це різновид танцю, в якому виконавець виступає на одному або двох пілонах, поєднуючи елементи хореографії, спортивної гімнастики та акробатики.

- Як давно займаєтеся? Взагалі, чи є якісь вікові обмеження для занять на пілоні?

- Зараз мені майже 33 роки. Працюю в книжковому магазині продавцем-консультантом. Відкрила для себе pole dance в 2015 році (знайома запропонувала спробувати щось, що відрізняється від банального фітнесу). Прийшла я в цей спорт з нуля. До цього, чесно сказати, до спорту була холодна, і нічим не займалася. Починала займатися тут, в Жовтих Водах. З першого заняття закохалася в цей вид спорту.

- Що дали Вам заняття на пілоні? Чому продовжуєте займатися і чи плануєте надалі займатися професійно, брати участь в чемпіонатах?

- У pole dance існує поділ напрямків: Artistic pole dance, exotic pole dance, pole sport. Я займаюся у напрямку pole sport, де максимально оцінюються трюки і трюкові комбінації на пілоні. Достаток складних акробатичних трюків, граціозність і відчуття польоту роблять його неймовірно видовищним. Техніку роботи з пілоном вже давно використовують у своїх виступах артисти кращих цирків світу.
Починала я тренуватися 3 рази в тиждень. Перший раз вирішила спробувати свої сили на регіональних змаганнях у Кривому Розі навесні 2016 р, на жаль не отримала підтримки на той момент від свого тренера.
Вона запитала мене: «Навіщо тобі це?» Я відповіла, що хочу поїхати, подивитися на рівень дівчаток з інших студій і міст і показати свій рівень підготовки.
На що почула відповідь: якщо я так хочу, вона мені випише будь-який диплом або грамоту, і посміялася.
Але я все одно поїхала, побачила, як взагалі проходять подібні змагання … і зрозуміла чому, тепер уже мій колишній тренер так себе поводила. Той рівень підготовки, який вона давала, був далекий від того, з яким я зіткнулася на чемпіонаті.
Чесно сказати, тоді у мене опустилися руки і я на пів року кинула цей спорт.
Цей період для мене був переломним, я пробувала знайти себе в інших видах спорту, ходила в тренажерний зал, займалася фітнесом, розтяжкою і т.п. Але це не приносило того задоволення, яке я отримувала від pole dance.
Через півроку я все-таки вирішила ще раз спробувати заняття pole dance, але вже не у нас в місті, а в Кривому Розі. Знайшла через інтернет контакти і зідзвонилася з тренером Наталею Ліщинською. Щосуботи мені доводилося їздити до Кривого Рогу, але це було того варте. Уже в жовтні 2016 р. я зайняла 2 місце в категорії спорт дебют на чемпіонаті Krivbass open 2016. Цієї весни я брала участь в регіональному чемпіонаті Artistic Pole Dance 2017 г. Кривий Ріг. Також зайняла 4-не місце на Відкритому чемпіонаті України Pole sport * Pole artistic «Весна 2017″ в. Харькові. А з Бердянська, де 10 червня 2017 р. відбувався Всеукраїнський чемпіонат зі спорту і акробатики на пілоні, приїхала з першим місцем і золотою медаллю в категорії спорт аматори.

- Дуже часто pole dance асоціюють зі стриптизом. Що можете сказати з цього приводу?

- У сучасному суспільстві існує стереотип, що pole dance і стриптиз — це одне і те ж. Не варто асоціювати танець на пілоні зі стриптизом — в pole dance суворо заборонено оголюватися. З цим дуже строго: за найменшу невідповідність костюма на виступі з учасниць знімаються бали, а можуть взагалі не допустити до виступу.
Pole dance постійно розвивається, знаходячи все більше шанувальників. Його давно полюбили в країнах Європи і Америки, в Австралії і Японії. Танець на пілоні є популярним видом фітнесу, заснованому на аеробних і анаеробних вправах, де пілон використовується як снаряд або тренажер, що благотворно впливає на різні м’язові групи і дозволяє підтримувати в тонусі все тіло.

- А костюми виготовляєте власноруч?

- Костюми шию на замовлення. У кожного чемпіонату свої правила — іноді костюм зшитий для одних змагань не підходить для інших.

- Які плани на майбутнє маєте?

- Особисто для мене pole dance дав впевненість в собі і своїх силах. Фраза «це неможливо» стала для мене чужою.На досягнутому я не збираюся зупинятися, готуюся до осінніх змагань, які будуть проводитись за підтримки федерації спорту на пілоні України. Хочу розвиватися як спортсмен і тренер — в майбутньому.

 

Один комментарий на “Дівчина з Жовтих Вод перемогла на чемпіонаті України з pole dance

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar