Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Електронні держзакупівлі заощадили місту більше 1,2 млн. грн.

Електронні держзакупівлі заощадили місту більше 1,2 млн. грн.

Згідно Закону України від 10.04.2014 року №1197-VII «Про здійснення державних закупівель» в країні впроваджено державні електронні закупівлі та розроблено систему, яка називається «ProZorro».
ProZorro – це система, створена за ініціативою громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів і підприємців. Мета системи – організувати прозору та ефективну процедуру державних закупівель, яка унеможливить корупцію завдяки громадському контролю і розширенню кола постачальників.
Чим краща ця система? Переваг досить багато:

Закупівлі за державні кошти відбуваються в онлайн режимі, а це означає, що будь-яка людина, представник ЗМІ чи контролюючих органів можуть бути віртуально присутніми на закупівлі;
Спроба провести корумпований тендер одразу отримує огласку; система назавжди зберігає історію редагувань та дає можливість подивитися видалені документи;
Будь-який учасник торгів в режимі онлайн може дізнатися, які компанії брали участь та онлайн подати скаргу;
Система надає повний доступ до комерційних пропозицій всіх учасників та ходу торгів;
В системі викладається повна інформація про товар, послугу або роботи переможця, включно з укладеним договором; для участі потрібен мінімальний пакет довідок.

Рішенням сесії Жовтоводської міської ради VIІ скликання від 09.12.2015 року №15-2(ІІ)/VIІ «Про запровадження практики електронних закупівель за кошти міського бюджету» систему «ProZorro» запроваджено у місто Жовті Води. Перші закупівлі відбулися вже в січні 2016 року. За 5 місяців 2016 року комунальні підприємства міста та головні розпорядники бюджетних коштів зекономили 1226520,86 грн. Розпорядженням міського голови від 26.04.2016 року №207/01-08р «Про затвердження Положення про здійснення закупівель товарів, робіт та послуг у системі електронних державних закупівель ProZorro» встановлено, що вартість закупівель товарів і послуг за кошти міського бюджету становить від 3 тис. грн. та не перевищує меж, встановлених ч.1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Прикладом успішних закупівель є Відділ освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, який за допомогою системи ProZorro закуповує продукти харчування, будівельні матеріали, запчастини та бензин, сантехніку, папір, класні журнали, замовляють послуги промивки системи опалення, технічне обслуговування пожежних кранів та рукавів, заправку вогнегасників. Зекономлені кошти, а це 433947,64 грн., витрачено на закупівлю продуктів харчування (для виконання фізіологічної норми) та на підготовку закладів освіти до нового навчального року.

Управління праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської Ради зекономлені 5744,85 грн. витратило на придбання необхідних канцелярських товарів та ремонт комп’ютерної техніки.

На кошти у сумі 191148,52 грн. Управління ЖКГ Жовтоводської міської ради придбало 5 контейнерів для збирання та перевезення твердих побутових відходів на загальну суму 8750,00 грн., використало на розробку проектно-кошторисної документації для виконання робіт з капітального ремонту проїжджої частини вулиць міста, на співфінансування на виконання капітального ремонту покрівлі житлових будинків ОСББ на 2016 рік, послуги транспортних засобів з обслуговуючим персоналом з благоустрою на існуючих кладовищах.

Комунальні підприємства «ВЖРЕО» та «Жовтоводськтепломережа» зекономлені кошти у розмірі 35650,00 грн. та 154593,56 грн. відповідно витратило на виплату заробітної плати працівникам підприємства.

КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» кошти у сумі 141708,15 грн. витратило на розрахунок за спожиту електроенергію та виплату заробітної плати працівникам.

На закупівлі продуктів харчування та засобів для миття посуду КП «Комбінат шкільного харчування» зекономило 188633,53 грн. Ці кошти були витрачені на виплату заробітної плати працівникам підприємства, сплату податків і внесків, поповнення обігових коштів підприємства та придбання витратних матеріалів і сировини.

Як ми бачимо, система ProZorro працює! Вона не тільки мінімізує вплив людського фактору на результати закупівель, а й знижує вартість товарів та послуг, оптимізує видатки з бюджету, збільшує оперативність та прозорість процедури, розширює ринок потенційних покупців, залучає максимальну кількість нових постачальників.

З більш детальною інформацією стосовно учасників системи ProZorro, предметів закупівлі, цінової пропозиції учасників-переможців, суми економії та напрямку використання зекономлених коштів можна ознайомитися за посиланням:
http://zhv.gov.ua/wp-content/uploads/2016/07/Dodatok-PROZORRO.pdf

2 комментарии на “Електронні держзакупівлі заощадили місту більше 1,2 млн. грн.
 1. Prozorro заощаджив Жовтим Водам вже 1 млн. грн Завдяки впровадженню системі публічних закупівель Prozorro в Жовтих Водах вже зекономили понад 1 млн. грн грошей жовтоводців.
  Источник: https://www.mnenie.dp.ua/2016/04/02/prozorro-zaoshhadzhiv-zhovtim-vodam-vzhe-1-mln-grn/ Желтые Воды: Новости, События, Комментарии. Интернет газета г. Желтые Воды © http://www.mnenie.dp.ua 2.04.2016г.

 2. На коллегии Днепропетровской ОГА обсудили, как чиновники обманывают Prozorro

  00_52
  Пояснення давали керівники комунальних закладів та установ області…

  Безпідставна дискваліфікація учасників торгів, створення лотів під конкретного учасника, закупівля товарів та послуг за завищеними цінами. Найтиповіші порушення роботи в Prozorro розглядалися на колегії в ОДА. Пояснення давали керівники комунальних закладів та установ області. Вони несуть відповідальність як розпорядники бюджетних коштів. Порушники отримали попередження про звільнення. Це вже третя колегія ОДА з початку року.
  З початку року в системі Prozorro структурні підрозділи Дніпропетровської ОДА зареєстрували понад 7 тисяч закупівель на 245 мільйонів гривень. Очікувана економія – майже 35 мільйонів гривень. На сьогодні завершено близько 5 тисяч лотів на понад 162 мільйони гривень.
  «Дніпропетровщина одна з кращих в Україні по роботі в Prozorro. Однак, щоб стати безумовним лідером у цій сфері, нам ще треба багато працювати. Аналіз роботи в Prozorro показує, що деякі керівники комунальних підприємств області не розуміють, що повинні працювати чесно та відкрито. Ми зустрічаємо махінації та спроби грати за старими правилами. Порушення не зійдуть з рук. Керівників, які працюють нечесно, звільнятимемо», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
  Серед порушників – Криворізький навчально-реабілітаційний центр №1 та Саксаганський навчально-реабілітаційний центр. Керівники цих закладів отримали перше попередження, на них чекають дисциплінарні стягнення. У разі ще одного порушення – звільнення.
  Криворізький навчально-реабілітаційний центр №1 оголосив закупівлю LED прожекторів на 11,8 тис. грн. Після проведення аукціону через технічну помилку закупівля була скасована. Повторно її оголосили через 20 хвилин. В аукціоні брали участь 13 учасників, шість з яких із найменшою ціною були дискваліфіковані замовником без пояснень.
  Правила роботи в системі Prozorro порушив і Саксаганський навчально-реабілітаційний центр. Заклад проводив електронні торги на поточний ремонт фасаду їдальні. Очікувана вартість – 180 тисяч гривен. Під час розгляду пропозицій був дискваліфікований учасник з найменшою ціною. Натомість переможцем обрано підрядника, який документально не підтвердив досвід виконання аналогічних робіт.
  «Ми вже втретє проводимо колегію в ОДА. Розглянули порушення у різних сферах. Серед типових – необґрунтована дискваліфікація учасників торгів, створення лотів під «улюбленого» постачальника, придбання товарів за завищеними цінами. Також нерідко торги проходять з одним учасником. З 1 серпня вступає в силу закон про обов’язкову роботу в системі Prozorro. За порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність», – попередив заступник голови правління громадської організації «Громадський контроль» Денис Селін, який допомагає впроваджувати Prozorro на Дніпропетровщині.
  Це вже третя колегія ОДА з початку року. За цей час догани отримали вісім керівників комунальних закладів.
  Виявляти порушників дозволяє спеціальна моніторингова система. Усі електронні торги – під контролем аналітиків департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА. Щодня спеціалісти опрацьовують до 100 закупівель. Про результати моніторингу інформують замовників товарів та товарів.
  Про порушення та спроби махінацій чиновників можуть повідомляти і підприємці. Номер «гарячої лінії» – (056) 717-07-04, електронна адреса prozorrodp@gmail.com. Дніпропетровська ОДА працює в електронній системі публічних закупівель із серпня 2015-го. В області у Prozorro щодня реєструють до 200 лотів.
  На сьогодні в регіоні зареєстровано понад 24 тисячі лотів на 1,3 мільярда гривень. Планові заощадження – більше 123 мільйонів гривень.

  http://gazeta.dp.ua/16835/на-коллегии-днепропетровской-ога-обс

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar