Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Фотограф з Жовтих Вод став переможцем національного фотоконкурсу

Фотограф з Жовтих Вод став переможцем національного фотоконкурсу

Відобразити красу навколишнього світу, глибину людських почуттів можливо не лише за допомогою фарби та пензля. Фотографія – один із способів спостереження за тим, що нас оточує.  Сьогодні герой нашої рубрики про творчих жовтоводців –  фотограф Сергій Фетт, який працює  в концепутальному жанрі – за допомогою фотокамери допомагає іншим побачити звичайну реальність під призмою незвичайного, фантастичного.   Він мало відомий в рідному місті, але вже гучно заявив про свій талант на національному рівні. Нещодавно Сергій Фетт став переможцем Одеського національного фотосалону та конкурсу «Місто біля моря» -уся серія його фотографій отримала «золото». З жовтоводським майстром фотографії поспілкувалися наші кореспонденти.

 

- Сергій, розкажіть про себе.  Фото — це хобі чи професія? Хто Ви: комерційний фотограф чи вільний художник?

- Я вважаю себе, в першу чергу, творчим фотографом, а вже потім комерційним. Мені б не хотілося перетворити свою діяльність на ремесло, тож фотографія — це і хобі і професія одночасно.

- Яке місце у Вашому житті займає фотографія і скільки часу їй приділяєте?

- Увесь час.  Фотографія стала способом життя. Не те, щоб я весь час про неї думав, але вона завжди активна, десь на периферії моєї свідомості.

- Як давно фотографуєте? Взагалі, що підштовхнуло встати на шлях фотографа?

- Захоплення фотографією почалося ще в дитинстві. Благо, тоді було багато творчих гуртків для дітей в нашому ЦДТ, ось я і пішов на фото- та кіногурток. Потім, правда, була тривала перерва, і я закинув фотографію, але не вона мене.  Як я вже сказав вона жила в мені — знімати хотілося завжди. У 2013 році я купив свій перший дзеркальний фотоапарат — з тих пір і бере початок шлях мого професійного становлення.

- У яких стилях працюєте?

- У мене два улюблених напрямки — це концептуальна фотографія і «digital art» — можна перевести, як цифрове мистецтво. Поки не вважаю себе фотографом, що відбувся – постійно рухаюсь вперед. Тому хотів би повністю опанувати фотографію, досягти висот цього мистецтва.

Які найголовніші складові хорошої фотографії?

- Для мене їх три — сюжет, композиція та колір.

Кращі фото — чорно-біле або кольорове?

- Було б неконкретно говорити про те що краще або гірше. Ми можемо говорити лише про власні переваги. Зараз я закоханий в колір і колористику.

Ваші фото дуже незвичайні.  Розкажіть про них.

- О, це непросто.  Я захоплений сюрреалізмом, світом снів і фантазій. «Реальність» мене не приваблює, як і проста фіксація цієї «реальності».  У такої фотографії немає душі, немає нічого, що захоплює по-справжньому.

-В якій техніці подобається працювати найбільше? (Портрет, пейзаж або ін.)

- Подобається психологічний портрет, подобається побачити в людині те, що ніхто не помічає. В злом — добро, в бідному — багатство.

Ваше краще фото — яке воно?

- Мені хочеться вірити, що моє найкраще фото ще попереду.

Чи можете порівняти фотографію з картиною, написаною фарбами?

- Так, у фотографії з картиною багато спільного. Цілі одні — інструменти різні.

Як потрапили на Одеський фестиваль?  Яких результатів очікували?

- Я беру участь у багатьох конкурсах, це один з методів заявити про себе. У планах вийти на міжнародний рівень. Що стосується Одеського конкурсу то дізнався я про нього випадково, в інтернеті. Це досить престижний захід національного рівня. Сказати відверто, то я був досить впевнений у собі, і чекав що увійду до трійки переможців, але ось те що вся серія візьме «золото» — це було несподівано. Але, я не розглядаю свої перемоги як досягнення, скоріше як сходи, що ведуть до визнання.

- Чому не робити свої виставки в рідному місті?

- Це дуже витратна справа, поки на повноцінну виставку у мене немає коштів, але в планах це звичайно є. Як говориться в Святому Письмі: «всьому свій час».

- Звідки берете ідеї сюжетів? Ваші моделі – хто вони?

- Моделі — це звичайні дівчата, чомусь хлопці не дуже люблять фотографуватися. У моїй групі, в соціальній мережі «Вконтакте» є спеціальний додаток, де дівчата з усієї України залишають свої заявки, і, якщо вони мені підходять для сюжету, я з ними зв’язуюся. Так і працюю. Що стосується комерційної зйомки, то гарне фото можна зробити з будь-якою людиною, якщо підходити до питання творчо і з душею.

- Про що мрієте найбільше? Які плани і прагнення на майбутнє?

- У найближчому майбутньому хочу вийти на міжнародний рівень. Сальвадор Далі якось сказав: «розум без амбіцій подібний до птаха без крил». Я дуже амбітний, моя заповітна мрія — увійти в історію і стати поруч з великими майстрами фотографії. Так, можете вважати мене концептуальним диваком (сміється).

- Що можете порадити початківцям - фотографам? Чи кожен може почати з нуля і домогтися успіху в фотографії?

- Це дивлячись що розуміти під успіхом. Якщо ваша планка — знімати весілля в своєму районі то, цього можна навчиться за рік, при деякій обдарованості. Якщо ж ви мрієте про кращі музеї світу, то ні, не кожен це зможе. Потрібна сміливість, щоб навіть думати в цьому напрямку. В контексті сказаного, моя порада початківцям фотографам очевидна — зважтеся на неможливе! А інакше навіщо все це?

,

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar