Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Газові війни. Жовтоводці проти встановлення побудинкових лічильників газу

Газові війни. Жовтоводці проти встановлення побудинкових лічильників газу

В місті зростає соціальна напруга через те, що представники ПАТ «Дніпропетровськгаз», не питаючи згоди мешканців, встановлюють на будинках лічильники побудинкового обліку газу. Замість того, щоб забезпечити жовтоводців поквартирними приладами обліку — вішають один прилад на весь будинок. Таким чином, змушують людей платити і за себе, і за «того хлопця».

Мешканці Бульвару Свободи, 43 розповідають: до них газовики завітали ще в вересні. Прийшли без попередження і згоди мешканців не питали: відключили газ, розпочали роботи по встановленню загальнобудинкового лічильника. Те, що в будинку створене ОСББ, газовиків, вочевидь, не бентежило.
А ось люди були обурені і викликали поліцію. Адже конструктив будинку – це власність ОСББ, а власники згоди на використання свого спільного майна не давали.
Подібних історій по місту багато. На щастя, жовтоводці поводяться «цивільно», і , на відміну від жителів інших міст, гучних акцій протестів газовикам не влаштовують. Але миритись з таким колгоспним строєм, який влаштував для них «Дніпропетровськгаз», також не бажають.

Перші результати: «космічні» цифри і розгнівані люди

Тим часом, в Жовтоводському газовому господарстві продовжують діяти по запланованому сценарію й «тихою сапою» охоплюють нові території міста. Є інформація, що в Жовтих Водах заплановано встановити сто двадцять дев’ять приладів обліку газу. На даний момент залишилось ще близько шести лічильників – всі інші вже стоять на будинках. Перші результати неприємно вразили – замість обіцяної економії людям надійшли платіжки з астрономічними сумами. Адже загальний обсяг газу, який використав будинок, тепер розбивається порівну на всіх зареєстрованих в будинку мешканців, якщо у них не встановлено квартирних лічильників. Отже, якщо в помешканні зареєстрована одна людина, а проживає декілька, за них сплачуватимуть сусіди.
Так, наприклад, мешканець міста Євген, який, до речі, є учасником АТО і користується пільгами, згідно платіжки використав аж 104 кубометри газу. Тепер чоловіку доведеться заплатити 800 гривень. З нарахуваннями газової служби він не згоден. Каже, родина з трьох чоловік не могла використати за місяць стільки газу.
А у газовиків – своя правда. Власні дії вони вважають цілком законними і посилаються на ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який зобов’язує газові компанії до 1 січня 2018 року забезпечити встановлення лічильників для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках. Проте, всі мовчать про те, що даним законом передбачалося дати можливість кожному споживачеві економити газ і платити саме за ту кількість, яку їм було використано. До того ж, даний закон передбачає встановлення лічильників в кожну квартиру, та аж ніяк не на весь будинок.
Про це ще в вересні 2016-го повідомляв Міністр соціальної політики Олександр Рева. За його словами, ціна лічильника вже закладена в тариф.
Але, в Жовтих Водах лічильники закінчилися, відповідають в газовому господарстві. Замість цього газовики отримали дозвіл «згори» замінити установку квартирних лічильників на установку загальнобудинкових. І, посилаючись на Постанову НКРЕ, роблять це вже півроку.
Міський голова Володимир Абрамов радить газівникам зустрітися з мешканцями кожного будинку, де встановлено загальний лічильник і найти спільну мову. Також він оприлюднив інформацію для городян: в інших містах України мешканці звертаються до суду та виграють справи на свою користь. Мовляв, все в ваших руках.
Адже інших законних механізмів впливу на монополіста міська влада не має. Хоча, відомо, що в інших містах влада робить спроби відстояти інтереси мешканців – різними способами. Наприклад, в Кам’янському депутати прийняли рішення, яке забороняє встановлювати будинковий лічильник, перш ніж відбудуться загальні збори мешканців будинку і люди не дадуть згоди на це. А в Запоріжжі міська рада відмовляла газівникам у водопостачанні, щоб таким чином вплинути на їх дії.
В Жовтоводському газовому господарстві відповідають лише одне: якщо протестуєте проти загальнобудинкового лічильника, встановлюйте окремий, в своїй квартирі. Але, вже за власні кошти.

5 комментарии на “Газові війни. Жовтоводці проти встановлення побудинкових лічильників газу
  1. Я бы ещё добавил-больше 50% в доме задолженности-отключать газ всему дому, что бы не плодили хитросделаных и люмпенов.

  2. «….відомо, що в інших містах влада робить спроби відстояти інтереси мешканців», а наш «всенародний» мер «оприлюднив інформацію для городян: в інших містах України мешканці звертаються до суду та виграють справи на свою користь. Мовляв, все в ваших руках».

  3. Если б газовщики не драли такие деньги за установку индивидуальных счетчиков, то люди уже и сами бы установили.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar