Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов — про медичну реформу

Голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов — про медичну реформу

Політик вважає, що сьогодні зміни у медицині поставлять на вищий рівень і роботу лікарів, і обслуговування пацієнтів: «Існуюча система віджила себе — це розуміє кожен громадянин України. Натомість, після прийняття реформи фінансування медицини з державного бюджету становитиме близько 110 доларів на одного пацієнта. Це стартовий показник. Протягом п’яти років ця цифра буде збільшена у два рази».

Питання: Ви — голова обласної ради, але за освітою ви — дитячий хірург, тому ситуацію в охороні здоров’я знаєте, як то кажуть, зсередини. З вашої точки зору, наскільки актуальним є  проведення медичної реформи, яку сьогодні відстоює ряд народних депутатів (на чолі з членом профільного комітету ВРУ Сергієм Березенко)?

Г.Пригунов:

— Існуюча система віджила себе — це розуміє кожен громадянин України. Не обов’язково знати медичну галузь  зсередини, щоб розуміти це. Кожен, хто звертається за допомогою у наші лікарні, стикається з низкою проблем. Їх всі знають: відсутність медикаментів, не завжди висока кваліфікація медперсоналу, низька якість обладнання, необхідність додаткової оплати і т.д. Все це ніяк не стикується з цивілізованою медициною.

Питання: Чи можна сказати, що ситуація в Дніпропетровській області відрізняється від ситуації в інших регіонах? У чому саме це проявляється?

Г. Пригунов:

— Можливо, Дніпропетровщина знаходиться у більш виграшному положенні. По-перше, ми є головним донором державного бюджету, тобто гроші в області є. По-друге, ми знаходимося на передовій надання медичної допомоги нашим бійцям — учасникам АТО. Відповідно, фінансування здійснюється у більш повному обсязі, а в області зосереджені кращі кадри.

Проте, порівняння некоректне. Система охорони здоров’я у Дніпропетровській області також гостро потребує реформування, як і в будь-якому іншому регіоні країни.

Хоча приклад тієї ж лікарні Мечникова, яку недарма називають «українською лікарнею номер один», є вельми показовим. Я зараз кажу не про лікарів. Вони — справжні герої, які довели свою здатність творити чудеса. Я — про пріоритети, розставлені в її фінансуванні, яке здійснюється з різних джерел.

У лікарню стали направляти кошти на дійсно необхідне — ліки, обладнання, технології. Ми говоримо про націленість на результат. Такий підхід спрацював. Дану практику має сенс розповсюдити на всю галузь.

Питання: В чому полягають базові зміни, запропоновані в медичній реформі? Що від неї отримають пацієнти?

Г. Пригунов:

— Сьогодні  бюджетні кошти на  медицину витрачаються на інфраструктуру, комунальні платежі, ремонти будівель, обслуговування територій та ін. Втім, не на пацієнта. Медична реформа передбачає формулу «гроші йдуть за пацієнтом». Державу буде хвилювати тільки конкретний результат — скільки медичних послуг даний заклад надав, тобто скількох пацієнтів він вилікував.

Це безумовний прогрес, тому що далі продовжувати витрачати кошти на ліжко-місця не має ніякого сенсу. Цей підхід вже призвів нас до того, що, будучи  четвертими у світі (!) за показником кількості ліжко-місць на душу населення (8,7 на 1 тис. чол.), ми випереджаємо всю Європу за показниками смертності.

Питання: Сьогодні у суспільстві існують побоювання, пов’язані з переходом на так звану платну медицину. Наскільки ці побоювання обґрунтовані? Як і за що українці тепер будуть платити у медичних установах?

Г. Пригунов:

— Медицина не може бути безкоштовною. Вона і сьогодні не є такою, тому що кожен з нас оплачує її своїми податками. Це чималі суми: у 2017 році — 3,4% ВВП України.

Однак розмови про те, що тепер все буде платно, не відповідають дійсності. Це банальна спекуляція на людській необізнаності, на небажанні більшості з нас відкрити сайт Верховної Ради і прочитати текст законопроекту.

Документом під №6327 передбачено, що первинна допомога, невідкладна допомога, ургентні операції, пологи і лікування дітей у віці до 16-ти років будуть оплачуватися державою на 100%. Причому на умовах більш повного фінансування, ніж ми маємо зараз.

Згідно з розрахунками МОЗ після прийняття реформи фінансування медицини з державного бюджету становитиме близько 110 доларів на одного пацієнта. Це стартовий показник. Протягом п’яти років ця цифра буде збільшена у два рази. Для порівняння — в Грузії аналогічні витрати становлять близько 70 доларів на людину.

Питання: Яким чином впровадження реформи позначиться на медичному персоналі? Яким чином медики вже сьогодні реагують на можливі зміни у функціонуванні системи охорони здоров’я?

Г. Пригунов:

-. Щорічно в середньому до 6 тис. українських лікарів виїжджають з країни в пошуках роботи за кордоном.

Медична реформа здатна докорінно змінити цю тенденцію, так як передбачає зростання зарплат лікарів. Зокрема, у первинному секторі (а саме він буде реформований в першу чергу) сімейний лікар зможе отримувати до 23 тис. грн. в місяць, за умови повного завантаження.

Дуже важливо, що отримувати гроші лікар буде не через численні фільтри чиновників, а безпосередньо з Національної служби здоров’я.

Питання: Багатьох турбує той факт, що медична реформа у вигляді конкретного законопроекту (№6327) не приділяє достатньої уваги питанням охорони здоров’я у невеликих населених пунктах, іншими словами, медицині на селі. Що з цього приводу думає обласна влада?

Г. Пригунов:

— Справа в тому, що реформа — як це і повинно бути — не обмежується одним законом. Це цілий пакет законопроектів та інших нормативно-правових актів.

Щодо сільської медицини вже сьогодні в рамках реформи в парламент спрямований президентський законопроект (№7117) «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості».

Документ передбачає максимальне територіальне наближення медичного обслуговування до населення, забезпечення достатньої оснащеності установ, зростання зарплат медичних працівників з гарантіями надання житла і службового транспорту.

За матеріалами прес-служби обласної ради.

,
2 комментарии на “Голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов — про медичну реформу
 1. «Врачи в панике»: Как медреформа повлияет на украинцев

  Депутаты проголосовали медицинскую реформу, фактически дав старт платной медицине в нашей стране. Теперь разве что сдать анализ крови и выписать рецепт у семейного врача можно будет бесплатно. За все остальное придется платить, и стоить лечение будет огромных денег.

  КАБМИН УСТАНОВИТ ТАРИФЫ

  «Фактически оплачивать операцию или пребывание в реанимации будут в зависимости от того, сколько денег есть в бюджете. Есть деньги — оплатят, нет — будете платить сами», — объясняет «Вестям» суть реформы член комитета по здравоохранению и экс-министр здравоохранения Олег Мусий.

  По его словам, в течение месяца Кабмин разработает все тарифы на услуги, и тогда станет ясно, сколько именно нам придется выложить за такое «бесплатное» лечение. Тарифы правительство будет рассматривать каждый год, но примерно расценки уже понятны. Например, операция по удалению камня из желчного будет стоить порядка 40 тыс. грн, один день в реанимации — 10 тыс. грн (см графику).

  Вводиться реформа будет поэтапно, с помощью пилотных проектов в отдельных областях и лечебных заведениях. Однако с 2020 года система станет обязательной для всех.

  Минздрав показал список бесплатных процедур для украинцев

  НАЦАГЕНТСТВО ЗАБЕРЕТ ДЕНЬГИ

  Еще одна новинка, против которой выступали как сами медики, так и депутаты, — новое Национальное агентство по здравоохранению, в которое передадут все деньги на медицину. А это ни много, ни мало 5% от ВВП.

  «Создают монстра, куда переведут бюджетные деньги на все больницы. Если раньше эти деньги были у местных властей, то теперь распоряжаться, кому давать, а кому не давать, будут чиновники в столице. А если денег не будет хватать, то закрывать больницы придется местным властям, так что плохими будут они, а не Нацагентство», — говорит Мусий.

  Кстати, источники в окружении нынешнего и. о. министра здравоохранения Ульяны Супрун рассказывали, что она сама не в восторге от такой идеи, но ее, дескать, предупредили в Администрации президента — не будет Нацагентства, не будет и никакой реформы.

  УЕДЕТЕ В СЕЛО — НЕ БОЛЕЙТЕ

  Ждут перемены и на скорой помощи. «У нас врачи уже в панике, — говорит «Вестям» глава профсоюза медиков Киева Лариса Канаровская. — Каждый день только в столице 30 инсультов и 10 инфарктов. К таким пациентам выезжает лишь специализированная бригада, фельдшеров мы не допускаем. Потому что нужно правильно поставить диагноз и правильно определить, в какую реанимацию везти — сердечную, неврологию. А теперь врачей заменят парамедиками. Но никакой парамедик не сможет этого сделать».

  Врачи уверяют: все обещания Минздрава, что зарплаты врачей поднимутся, остались лишь обещаниями. «Подняли ставки до уровня минималки — 3200 гривен, причем тарифную сетку так и не пересмотрели. В итоге зарплата медсестры и врача почти одинаковая», — добавляет Канаровская. К тому же за последние годы страну уже покинули 66 тысяч врачей. «Работать просто некому», — говорит эксперт.

  Рада решила обеспечить «телемедиков» в селах машинами

  Член правления Ассоциации семейных врачей Руслан Добровольский считает, что этим законом государство переложило финансирование медицины на пациентов.

  «Они говорят, что нам будут платить по 340 грн в год за пациента. Я посчитал, что у меня примерно 200 рабочих дней. Чтобы качественно принять пациента, побеседовать с ним, узнать, что болит, нужно полчаса. В день я должен принять 10 человек, это пять часов без перерыва. И только три часа остается на оказание медицинской помощи: провести обследование, померять давление, перевязать, выписать рецепт. Это как на конвейере, подумать некогда. Что касается денег, то из обещанных 18 тыс. грн в месяц я должен оплатить коммуналку, купить лекарства в амбулаторию. Поверьте, только на лекарства уйдут все деньги за первые месяцы. А еще заплатить медсестре, уборщице зарплату», — говорит Добровольский.

  Кроме этого, он обращает внимание, что если вы заключите договор с семейным врачом, а потом уедете к бабушке в село и там у вас что-то заболит, то к другому врачу бесплатно вы уже не обратитесь, у вас ведь нет с ним договора.

  «Нас подталкивают к коммерциализации медицины. Представьте, что на медицину они отводят 5% ВВП, а в этом году заложено только 2,7%, в следующем — 3,5%. Т. е. остальное люди должны доплачивать сами», — говорит «Вестям» Добровольский.

  https://vesti-ukr.com/strana/261581-vrachi-v-panike-kak-medreforma-povlijaet-na-ukraintsev

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar