Відновлення української економіки – слова, які більшість пересічних українців звикли сприймати з долею скептицизму. Економічні показники та рівень ВВП в країні здатні покращити лише виробничі потужності, яких останні десятиліття в країні дійсно не вистачало, а збанкрутілі заводи знищували та розбирали по цеглині. Проте статистика говорить про те, що процес відновлення індустріалізації дійсно розпочався. За останні чотири роки в державі спостерігається прискорений розвиток промисловості. За цей час на території України з’явилось 207 нових заводів. Протягом 2015-2016 років відкрилось 56 нових заводів та 29 сонячних електростанцій. Про це свідчать дані на мапі у Google Maps, створеній спільнотою «Підприємства України». На ній зафіксовано як вже діючі заводи, промислові комплекси та індустріальні парки й сонячні станції, починаючи з 2015 року.
Далі — більше. Лише у 2018 році було введено в експлуатацію 83 нових заводів. Серед них: «Flex Украина» у Мукачево, що спеціалізується на переробці пластмаси (у заяві міськдержадміністрації Мукачево відзначається, що завод створив близько 1 тис. нових робочих місць); “Грін Кул” – завод з виробництва холодильного обладнання у Вінниці, який вже забезпечив роботою 1,5 тисячі людей та планує нарощувати потужності; «SEBN» у Хмельницькому в листопаді запустив виробництво проводки і кабельної продукції для автомобілів концерну Volkswagen. На новому виробництві планується створити 500 робочих місць, а з розширенням виробництва довести до 2 тис. чоловік. У травні в Енергодарі компанія «ЕНХОЛ» відкрила завод з виробництва фотоелектричних модулів для сонячних електростанцій. Нині загальна потужність технологічної лінії становить 15 МВт на рік.
У квітні унікальний завод по виробництву залізобетонних виробів і конструкцій почав працювати в Одесі. Восени у Житомирській області ввели в експлуатацію завод «Bayer» по переробці насіння. Він має забезпечити роботою півсотні мешканців регіону та 2,5 тис. українських господарств – високоякісним посівним матеріалом. У той же час в Харківській області було відкрито маслоекстракційний завод «Агроліга». У Хмельницькій області збудували новий фармацевтичний завод «Екофарм», де знайшли роботу 150 українців. Це – лише маленька частка у переліку новозбудованих об’єктів і цей перелік буде продовжуватись. Адже ще 58 заводів знаходяться в процесі будівництва.
Окрім нових робочих місць поява нових заводів — це мільйонні інвестиції в Україну, довіра з боку іноземних партнерів. Основні ринки збуту – вітчизняний та європейський. Але в першу чергу, продукція нових заводів адресована українським споживачам.
Цифры на бумаге и не более того!
а что сделано на госпредприятиях? Сколько ГАПов введено в эксплуатацию? Сколько тракторов изготовлено на ЮМЗ и ХТЗ, комбанов на Ворошилова и в Херсоне, пылесосов на агрегатном, телевизоров на радиозаводе…
Брехня. 150 челов — это не завод. А сколько уложили в 0 ? А?
Брехня! 150 челов — не завод. Сколько закрыли , а?