Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Інститут «Стратегія»: перезавантаження

Інститут «Стратегія»: перезавантаження

Стала відома подальша доля інституту підприємництва «Стратегія». Навчальний заклад, який ледь не закрила облрада, переформатується. Для того, щоб залишитися в Жовтих Водах та продовжувати навчати студентів, інститут, скоріш за все, стане філією приватного ВНЗ з м. Запоріжжя. Про попередні домовленості журналістам газети «Жовті Води» розповіла в.о. ректора ІП «Стратегія» Ольга Піддубна.

- Ольга Олександрівна, в якому становищі зараз знаходиться інститут?

Інститут працює в звичайному режимі. 30 червня закінчується навчальний рік. Студенти 1, 2 і 3 курсів завершують весняний семестр. Студенти, які успішно закінчать рік, будуть переведені на наступний курс. Випускники — бакалаври і спеціалісти – готуються до захисту дипломів.

Виникла наступна ситуація: обласна рада дійшла висновку, що ми дуже дорогі для обласного бюджету. Наша діяльність прямо залежить від кількості студентів. Збільшити кількість студентів, щоб знизити вартість навчання, ми не можемо — через демографічну ситуацію, географічне розташування та інші чинники. Департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної ради розглядалася можливість приєднання Інституту до іншого ВНЗ, який зміг би взяти на себе наше утримання. Але всі ВНЗ, які знаходяться на території Дніпропетровської області, мають державну форму власності. У нас — комунальна. Виходить, що держава повинна взяти на себе витрати на наше утримання, але це неможливо. В результаті, ми не можемо стати структурним підрозділом державних закладів.

— То який вихід знайшли?

— Говорити про те, що вихід вже знайдено – зарано. У нас є власник — облрада і наше безпосереднє керівництво — Департамент освіти і науки, які розглядають різні варіанти. До нас звернулися представники з приватного запорізького університету, у них є ідеї. Зараз вони знаходяться в Жовтих Водах, об’їжджають школи і діляться своїми ідеями з майбутніми абітурієнтами. Якщо облрада погодиться утримувати з бюджету хоча б тих студентів, які навчаються за держзамовленням — ми зможемо стати частиною Класичного приватного університету.

- Спеціальності залишаться ті ж самі?

- В цьому університеті ліцензовано понад 30 спеціальностей. Оскільки вони орієнтуються на наших студентів, повинні залишитися всі спеціальності, які є зараз. У будь-якому випадку ліцензування буде проходити заново, тому що буде вже інший навчальний заклад. Але, все це поки — в планах. Зараз питання вирішується.

- Куди будуть вступати абітурієнти в цьому році, якщо облрада все ж ухвалить рішення про ліквідацію «Стратегії»?

— Якщо облрада все ж ухвалить рішення про ліквідацію «Стратегії» (сесія обласної ради відбудеться в травні – на початку червня), в цьому випадку Департамент займеться переведенням студентів 1-3 курсів в інші навчальні заклади. Можливо це буде Класичний приватний університет.

Відкриття філії потребує часу, тому абітурієнти в цьому випадку будуть поступати фактично в Класичний приватний університет за тими спеціальностями, які є в цьому вищому навчальному закладі.

Від редакції: Поки обласна рада приймає остаточне рішення, представники Запорізького ВНЗ вже провели студентам «Стратегії» презентацію свого закладу.

, ,
Один комментарий на “Інститут «Стратегія»: перезавантаження
  1. «Але всі ВНЗ, які знаходяться на території Дніпропетровської області, мають державну форму власності. У нас — комунальна. Виходить, що держава повинна взяти на себе витрати на наше утримання, але це неможливо. В результаті, ми не можемо стати структурним підрозділом державних закладів.»

    А так ли это? А что на самом деле имеется даже на территории нашего небольшого города? Кто знает пример?

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar