Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Історичними стежками рідного краю

Історичними стежками рідного краю

6 травня 2018 року в читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася краєзнавча розвідка «Маловідомими сторінками історії рідного краю» для громади міста.

Захід проведено в рамках презентації нової книги кандидата філософських наук Владислава Дутчака «Повстанський рух на території Катеринославської та Херсонської губерній. 1917-1930-ті рр.». За словами автора, дана наукова праця є першою із запланованих розвідок малодосліджених сторінок історії рідного краю. Вона є спробою пролити світло на невідомі широкому колу жовтоводців історичні події рідної Дніпровщини та міста Жовті Води. В книзі мова йде про широкий повстанський рух періоду Визвольних змагань 1917-1920 рр. на територіях Катеринославської та Херсонської губерній, а також про антикомуністичну боротьбу початку 30-х років на території нашої області та Кіровоградщини. На основі проведених історичних досліджень автор знайомить читачів із незаслужено забутими героями, ватажками повстанського руху ХХ століття, пов’язаних з історією нашого краю: Костем Пестушко (Степовим), Миколою Склярем (легендарним Чорним Вороном), Григорієм Гниненко (Вовгурою) та ін.

Змістовний виступ Владислава Васильовича доповнювали мультимедійна презентація «Події та постаті, що змінювали хід історії», медіа-екскурс «Боротьба за Україну» та книжкова виставка «Роки бурі і натиску».

Загалом книга розрахована на учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та усіх, кого цікавлять питання історії рідного краю, є вона і справжнім скарбом для  читачів-істориків, краєзнавців, літературознавців і просто небайдужих патріотичних громадян. Адже для сучасного етапу суспільного розвитку України притаманним є переосмислення власної історії задля адекватного сприйняття сьогодення та недопущення аналогічних помилок у майбутньому.

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar