Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Місто темних ліхтарів

Місто темних ліхтарів

З кінця минулого тижня в Жовтих Водах не було вуличного освітлення, місто жило в пітьмі. «Дніпробленерго» припинило поставку електроенергії, тому що місто не заплатило за світло вчасно.


Вийти увечері на прогулянку – справа не з легких. Коли ліхтарі не світять, пересуватися вулицями і незручно, і небезпечно. В такій ситуації опинились жовтоводці, починаючи з минулого четверга. Хтось повертався додому з кишеньковим ліхтариком, а хтось «ловив» усі дорожні ями.

Зранку – гроші, звечора – світло. КП ВЖРЕО затримало черговий платіж, тож ДТЕК «Дніпробленерго» в той же день відключило вуличне освітлення. «Раніше нам виставляли суми близько 20-30 тисяч гривень, ми їх платили і потім ці гроші нам компенсував місцевий бюджет, – пояснює директор КП ВЖРЕО Андрій Поляков, – Зараз ціни виросли … За вуличне освітлення виставляють 100 тис. гривень».
Самотужки подужати такі суми підприємство не в змозі. Недаремно наполягають на підвищенні квартплати – новий тариф буде скореговано з урахуванням підвищення вартості електроенергії та мінімальної заробітної плати.

За діючим тарифом зараз люди платять 41 копійку за вуличне освітлення, решту доводиться сплачувати підприємству. «Виходить, що близько півтора мільйона гривень ми віддаємо за електроенергію, замість того, щоб витратити їх на інші потреби», – стверджує директор ВЖРЕО.

Але городян мало хвилюють економічні труднощі на підприємстві. Люди кажуть: ми сплачуємо за комунальні послуги, тому заслуговуємо на комфортне проживання в місті.

У ПЖРЕО відключення світла намагались попередити. Запевняють – писали в ДТЕК листи з проханням зачекати кілька днів. Навіть внесли передоплату в розмірі 10 тисяч гривень. Але марно.
В ситуацію втрутилася міська влада. За повідомленням заступника міського голови Єгора Харитонова, у понеділок, 20 березня, з міського бюджету були виділені гроші на погашення боргу перед «Дніпробленерго». Коли вони дістануться адресату – невідомо, адже на момент, коли редакція готувала номер, вуличні ліхтарі все ще не світили.

Та як би там не було, а в ПЖРЕО вже із завмиранням серця чекають нового рахунку. Чи вистачить коштів у квітні? Мабуть, жовтоводцям все ж варто придбати кишенькові ліхтарики – про всяк випадок.

6 комментарии на “Місто темних ліхтарів
  1. Я что-то не пойму, при чем тут тариф на квартплату к уличному освещению. Содержание уличного освещения всю жизнь оплачивалось с местного бюджета и никакого отношения к квартплате не имеет. Деньги выделяются с бюджета на управление ЖКГ, которое проводит конкурс на обслуживание сетей. Если выиграло ЖРЭО значит на его счет ежемесячно согласно выставлено счета ДТЭК и за услуги по обслуживанию управление ЖКХ оплачивает ЖРЭО,которое потом направляет деньги ДТЭК. Поэтому виновата или местная власть, которая вовремя не перечислила деньги ЖРЭО или ЖРЭО, которое не перечислило деньги ДТЭК. Что касается квартплаты, то в ней заложены деньги только на освещение мест общего пользования, то есть лестничных площадок. Если директор КП ВЖРЭО этого не понимает и во всеуслышание под камеры такое говорит, а управление ЖКХ в ответ молчит, то всем нам пришел капец граждане. Если раньше не было освещения города, а такое было и не раз, то был виноват Кузя, Вася, а теперь что, мер белый, а все черные. Так не бывает, поверьте.

  2. И сейчас во дворах в р-не СШ 6 — темно.Фонари не горят. :) После ул. Кропоткина — освещение только из окон квартир.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar