Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | МОЗ скасовує талони та медичні картки, а жовтоводцям час обирати сімейного лікаря

МОЗ скасовує талони та медичні картки, а жовтоводцям час обирати сімейного лікаря

13 березня набрав чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення цілої низки документів.  Скасують талони, МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною. Однак, жовтоводські медики ставлять під сумнів деякі нововведення.

Як повідомляється на інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я,  незабаром будуть скасовані: талон амбулаторного пацієнта, на прийом до лікаря та талон для реєстрації заключних діагнозів.

Також скасовується Книга запису викликів лікарів додому. Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру. Усе звітування зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень до лікаря дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома.

Скасовується форма «Медична карта студента». У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка. Те саме стосується і медичної карти дитини для вступу в школу та дитячий садок. Діти мають пройти тільки звичайні медогляди у свого лікаря та отримати стандартну довідку.

Скасовується і контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о. «Диспансеризація» – регулярний огляд здорових людей – не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Крім того, майже всюди «диспансеризація» в Україні проводиться на папері. По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року.

В МОЗ кажуть: раніше для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта  має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп’ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів.

В СМСЧ-9 прокоментували новий наказ. На думку в.о. начальника СМСЧ-9 Нелі Тарасьєвої, для нашого міста виконувати його буде складно. По-перше, у кожного лікаря мають бути комп’ютери, лише тоді можна відмінити журнали і талони. По-друге, головний медик не згодна з відміною медичних карток для школярів та дитсадовців. «У школах є диспансерні групи, медпрацівники та педагоги зобов’язані знати усі діагнози дітей, щоб врахувати навантаження на фізкультурі, при відвідуванні басейну, або розмістити дитину у класі в залежності від її зору. Тому ми поки що працюємо  як і раніше» — зазначила Н. Тарасьєва.

 

,
Один комментарий на “МОЗ скасовує талони та медичні картки, а жовтоводцям час обирати сімейного лікаря

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar