Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Новий вид шахрайства в соціальних мережах

Новий вид шахрайства в соціальних мережах

Шахраї просять про фінансову допомогу з фальшивих сторінок.

У соцмережах процвітає новий вид шахрайства, де авантюристи маскуються під «друзів», копіюють їх сторінки і просять про фінансову допомогу. Тим часом кількість постраждалих українців зростає з великою швидкістю, повідомляє видання segodnya.ua.

Експерт з мережевої безпеки Олександр Бондар наочно показав алгоритм дій шахраїв. Спочатку шахраї створюють кілька фейкових сторінок в соціальних мережах і за нехитрою схемою «легалізують» їх, з яких, власне, і просять про фінансову допомогу в «друзів».

Чим більше листів з проханнями розіслано, тим більше ймовірності потрапити на довірливого користувача, який не перевірить дані «прохача».

Під час отримання повідомлення користувач, перш за все, бачить фотографію профілю і для шахрая тепер головне, щоб його «жертва» не стала «досліджувати» всю сторінку.

Щоб не потрапити на гачок аферистів, експерт з мережевої безпеки рекомендує перевірити сторінку того, хто звертається з проханням: чи дійсно вона належить знайомому. Ця людина повинна бути в друзях, а його сторінка не повинна бути порожньою, а містити повідомлення.

В крайньому випадку можна зателефонувати позичальнику і перепитати, чи дійсно йому потрібні гроші, і запропонувати зустрітися наживо, а не переводити гроші на карту.

 

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar