Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Пам’ятаємо героїв Крут

Пам’ятаємо героїв Крут

25 січня БібліоМедіаЦентр, який діє на базі Центральної бібліотеки , та Жовтоводський осередок Національного Корпусу організували для громади міста історично-мультимедійний екскурс «Герої Крут – нащадків взірець», присвячений Дню пам’яті Героїв Крут.
Працівники бібліотеки зауважили, що у сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною власного життя, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів виборює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання громадян на прикладах історії державотворення. Яскравий приклад тому події, що відбувались у 1918 році під Крутами. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.
Великий інтерес у присутніх викликала комплексна лекція «Крути — 100 років подвигу» від ідеологічного референта Дніпропетровського обласного осередку Національного Корпусу Владислава Дутчака, яка також включала перегляд документальних фільмів та влучні зауваження і коментарі. Лектор зазначив, що бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917–1920 роках. Також було наголошено на особливості бою під Крутами – на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Саме тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. Лейтмотивом екскурсу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Владислав Васильович наголосив – подвиг крутянців повинен навчати, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни. Доречно доповнили лекцію оформлена бібліотекарами книжкова виставка «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки» та розроблений медіалітопис «Від Крут до Соборності України».
В рамках 100-ї річниці бою під Крутами книгозбірня також взяла участь у молодіжній патріотичній акції #Пам’ятаємо Героїв Крут, яка спрямована на формування патріотичних настроїв серед молоді, інтересу до героїчних сторінок історії українського народу та готовності стати на захист Батьківщини.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar