Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Подружжя педагогів перетворилося на подружжя співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій

Подружжя педагогів перетворилося на подружжя співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій

 Такий цікавий поворот долі спіткав Наталію та Мирослава Бойко на початку 2000-х років. Сьогодні Наталія Миколаївна – диспетчер 38 державної пожежно-рятувальної частини, а її чоловік – начальник 39 державної пожежно-рятувальної частини. Працюють у Жовтих Водах вже понад 10 років. А починалося все цікаво…

Жили на Кіровоградщині. Спочатку, назавжди заливши крейду та шкільну указку, прийшов до 43 державної пожежної частини по охороні Смолінської шахти Мирослав Миколайович. Його запросили працювати начальником караулу, адже мав вищу освіту і відповідні особистісні якості.

Слідом за ним змінила переважно жіночий колектив школи на суворе чоловіче братство вогнеборців і друга половинка. Справа в тому, що Наталія добре зналася на комп’ютерних технологіях: отримала спеціальність вчителя математики та інформатики у Кіровоградському педагогічному університеті ім. В.Винниченка. Тому часто заходила на роботу до чоловіка, щоб допомогти його колегам оформити документацію, звітність. На розумну та відповідальну жіночку у пожежній частині звернули увагу та, коли звільнилася вакансія диспетчера – запросили працювати.

- Спочатку було складнувато, але цікаво, — пригадує Наталія. – Адже це зовсім інша сфера діяльності. Хвилювалася: чи зможу гідно виконувати усі покладені обов’язки? Проте врешті-решт жодного разу не підвела. Іноді доводилося ледь стримувати емоції, адже диспетчер приймає дзвінки людей, які опинилися в біді. Наприклад, телефонує схвильована дитина, плаче. Каже, що її залишили у квартирі саму, а на годиннику – друга ночі. Треба підібрати влучні слова, заспокоїти, знайти рідних, які допоможуть вирішити проблему… Від подібних ситуацій неможливо абстрагуватися і з роками, все одно турбуєшся. Так само, коли хлопці виїжджають за викликом на пожежу. Завжди хвилююсь: що там, чи всі врятовані, чи вдалося швидко приборкати вогонь?

- Наталія, у Вас є чудова можливість порівняти роботу у жіночому та чоловічому колективі. Які враження?

- Зрозуміло, що у системі ДСНС переважно працюють представники сильної статі. Можу сказати з упевненістю: і мені, і іншим співробітницям нашої 38 державної пожежної частини пощастило працювати пліч-о-пліч із мужніми та шляхетними чоловіками. Завжди підтримають, захистять. Якщо треба виконати якусь фізичну роботу – не дозволять, щоб жінки перенавантажували себе, а намагатимуться допомогти. Я пишаюся своїм колективом та ціную таку підтримку.

- Скажіть, будь-ласка, а як впливає на сімейне життя те, що ви з чоловіком працюєте в одній системі?

- Упевнена, що це дуже зміцнило наш шлюб. Працюючи диспетчером, я бачу усю тяжкість служби пожежних-рятівників із середини. Це дійсно велике навантаження. Бачу, як Мирослав хвилюється за свій колектив, опікується життєвими проблемами підлеглих. І я чудово його розумію та підтримую.

До речі, Наталія Бойко і у власній родині почуває себе тендітною жінкою, адже оточення у «сімейному колективі» – знову ж таки, чоловіче.

Старшому сину Богданові 20 років, він студент Дніпропетровського гірничого університету, обрав енергетичний напрямок. Молодшому Олексієві – 14 років, навчається у школі. Хлопці із розумінням ставляться до непростої роботи батьків. Не на кожне свято є можливість зібратися разом у родинному колі, та й запланований виїзд на природу може раптом відмінитися, якщо виникає складна ситуація на службі.

Новий рік доводиться постійно зустрічати без голови родини – він чергує. А минулого року братам взагалі довелося святкувати без батьків – і мати, й тато працювали.

- У кожній роботі є своє складнощі, — переконана Наталія. – Але мені подобається працювати у Службі порятунку. Колеги-чоловіки до служби ставляться із відповідальністю, до жінок – із повагою. Це відчувають усі наші співробітниці.

Побажаймо героїні нашої розповіді Наталії Миколаївні спокійних чергувань та справжнього жіночого щастя.

 

Жовтоводський МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar