Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | ПОКИ СОНЦЕ ЗІЙДЕ, РОСА ОЧІ ВИЇСТЬ…

ПОКИ СОНЦЕ ЗІЙДЕ, РОСА ОЧІ ВИЇСТЬ…

Передчасно завершеному
опалювальному сезону 2014/15
присвячується

Що не кажіть, а цьогорічна зима була до нас милостивою — обійшлося без аномальних морозів та людських жертв. Либонь, відчуває матінка Природа, що пересічним жовтоводцям і без її примх достатньо халепи, тож пожаліла сіромах. Їй би трішки чиновницького азарту та прагматизму, то був би нам всім цугундер! Та я, власне, не про це, а про опалювальний сезон 2014/15. За довгу зиму жителі міста вже й підзабули, як він починався, а від завершення й досі млосно… Бо в Жовтих Водах все не як у людей: і вода найдорожча, і опалювальний сезон найкоротший!

Люди добрі, ви чули новину?! Казали, що весна цього року буде рання… Бо, кажуть, байбак Тимко IV в Харкові тричі свиснув, і ту звістку сорока на хвості принесла в наше козацьке місто!.. І прямісінько на засідання виконавчого комітету, де міські чиновники до ночі сиділи й міркували, як отой куций бюджет так покроїти, щоб і на премії вистачило. Щоб, так би мовити, вовки були ситі й кози цілі… Аж тут довгохвоста сорока зі своєю звісткою: «Так, мовляв, і так, державні службовці, весна буде рання!.. Тож нічого сушити голови, а відключайте мерщій опалення та й лягайте спочивать!.. Он вже й Тимко з піддослідної станції просвистів і спати ліг…» Задумались громадські обранці, почухали потилиці і дійшли згоди, що сорока таки права. В країні криза, на сході війна, грошей на всі потреби не вистачить, а розумака Тимко здуру свистіти не буде, він діло каже, тобто, свистить!.. Треба терміново відключати опалення, бо економія перш за все! Отак, з байбакового посвисту та сорочачого тріскотіння і відключили місто від централізованого опалення. Спочатку «не повезло» промисловому коледжу – їх відлучили від тепла ще на початку березня, а що в навчальних приміщеннях не більше +8 градусів, і санстанція не дала свого «добра», то студентів відправили на двотижневі канікули. Опісля дібралися до шкіл, і учнів теж «розпустили». Потім — родильне відділення, лікарні і дитячі садки… Воно й зрозуміло: бюджетна сфера – то таке ярмо на шиї!.. а коштів позаріз нема… (можна подумати, що в «кращі роки», вони знаходились!..) Заключним акордом стало відлучення від теплих грудей мами-теплоцентралі «решти», тобто багатоквартирних будинків… І все було б нічого, якби весняне тепло надійшло тоді, коли спланували чиновники. Аж тут неув’язка вийшла: Тимко свиснув, сорока повідомила, влада про відключення опалення рішення прийняла, а весна не прийшла. Тобто, за календарем вона вже прийшла, але тепла ще не принесла…

Природа, як всім відомо, не терпить суєти, і міська влада, а тим паче байбаки з сороками їй не указ! Бо Природа — мудра цариця, вона стоїть над світом і діє за Божими, а не чиновницько-меркантильними законами, і в неї своє царство!.. Послала поперед себе весну з оманливим теплом, підійшла до самісіньких кордонів міста та й очікує в засідці: «Нуж-бо, — думає, — перевіримо міську владу на спроможність служити народові. Як вона про дітей подбає? Чи годиться для майбутніх виборів, що вже не за горами?..» В той же час у верхніх шарах атмосфери заблукали циклон з антициклоном, заплутались, перемістились, і зарядили то дощ зі снігом, то сніг з дощем; звідкись прилетів північний вітер та й вистудив останнє тепло з будинків. Затяжні дощі зробили свою справу, і сирість, підсилена холоднечею, породили плісень та цвіль… Ці хутко освоїлись і поповзли по стелях та кутках людського житла, і сидять там донині, роблять свою чорну роботу…
На превеликий жаль, ні довгохвоста сорока, ні харківський Тимко не сповістили, що шкільні канікули закінчаться, а обіцяне тепло ще не прийде, і дитсадківська малеча майже місяць спатиме в холодних ліжечках, бо в спальних кімнатах не більше +10, і годі сподіватися, що проблему вирішить побутовий обігрівач. А ще існують «ліміти», в які потрібно вкластися, інакше — швек! Є й «живі люди» в багатоповерхівках: в однім будинку — старенька «лежача» мати; в другому – немовля з горою мокрих пелюшок; в третьому — жінка-інвалід з розпухлими від хронічного артриту суглобами; в четвертому – літній чоловік з плевритом, що виник за квартирної холоднечі після запалення легень. Лікар приписав йому більше рухатись, а як з-під ковдри вибратись, коли в кімнаті + 14 градусів і вологість повітря 100%?!

Звичайно, байбак з сорокою над тим не думали — то не їхнє діло. Всі насущні проблеми міської громади вирішує влада, яку ота сама громада й обирала, довіривши дбати про себе, як про рідну неньку! І сидять собі школярі в кабінетах, де температура 8-10 градусів! Такі собі «діти підземелля» по-жовтоводськи… Цікаво, куди дивилася санепідемстанція? І ще одне: чи й влада отак потерпала від «холодної весни-2015», як ті, хто її обирав?

З наближенням свята Христового Воскресіння в нас, нарешті, потеплішало… Вийшло з підпілля весняне сонечко, зігріває землю, повітря. Справжня весна, з теплом, з добром, з квітучими садами вже на порозі; не за горами й літо! Прогріються стіни будинків, висохне та осиплеться цвіль по кутках… З часом холодна весна забудеться, відійде в минуле, бо з’являться нові проблеми. Та чи зігріються вистуджені чиновницькою байдужістю людські душі? Чи скоро зітреться з пам’яті гіркий присмак про опалювальний сезон 2014/15 рр. і недобра думка про тих, хто має дбати про здоров’я й добробут співгромадян?

Кажуть, що Тимко IV того дня дуже довго свистів, аби попередити: не спішіть з відключенням опалення, ще буде холодно!.. Тому й знову спати заліг, а балакуча сорока вдруге прилітала й без угаву тараторила про ту останню подію під вікнами виконкому. На жаль, її ніхто вже не слухав — підраховували зекономлені на опаленні віртуальні гроші…

На сам кінець можна було б додати: «Хай живе Тимко IV!..», та якось язик не повертається. Недарма класик сказав, що все було б дуже смішним, якби не було так сумно!..

Жителька міста, Євгенія Джулай

тут такси Драйвер (трезвый водитель): https://linkor.in.ua/trezvyy-voditel/
3 комментарии на “ПОКИ СОНЦЕ ЗІЙДЕ, РОСА ОЧІ ВИЇСТЬ…
  1. Я предлагаю всем жителям города, кто пользуется центральным отоплением и неудовлетворен качеством тепла в квартирах, а таких, я думаю, большинство, категорично отказаться от услуг ТЭЦ, и перейти на автономное отопление, поверЬте, это и дешевле и теплее, не зря же большинство из властЬ предержащих живут с «автономкой». Потребовать на это разрешение у исполкома, и не вникать в их проблемы. пусть они их сами решают, для этого там и сидят. А с их отписками обратиться в суд, деньги они взимают немалые.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar