Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Посилено відповідальність за несплату аліментів

Посилено відповідальність за несплату аліментів

Президент України 04.01.2018 підписав прийнятий Верховною Радою закон, який передбачає посилення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» набуває чинності через місяць після оприлюднення.

Прийняття закону є важливим кроком для захисту прав жінок та дітей, адже відповідальність за несплату аліментів посилено. Боржник не зможе подорожувати та працювати за кордоном; керувати власним автомобілем; буде позбавлений права користуватись вогнепальною мисливською та пневматичною зброєю, полювати. До боржника можуть бути застосовані громадські роботи. Для того, щоб цей порядок запрацював внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.

Отже, якщо один з батьків має заборгованість зі сплати аліментів, варто виконати такі дії:

1. Отримати довідку про наявність заборгованості, яку видає державна виконавча служба або приватний виконавець протягом 10 днів після звернення.
2. Для притягнення боржника до кримінальної відповідальності стягувач аліментів має звернутись до поліції із заявою про вчинене кримінальне правопорушення, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

3. Для притягнення боржника до адміністративної відповідальності, якщо заборгованість перевищує суму за 6 місяців, виконавцем складається протокол про адміністративне правопорушення та надсилається до суду за місцем знаходження державної виконавчої служби або за місцезнаходженням виконавчого органу.

4. Якщо платник аліментів має заборгованість по аліментах, яка перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то до нього можуть бути застосовані наступні санкції:

- обмеження у виїзді за межі України;
- обмеження у керуванні транспортними засобами до погашення заборгованості;
- обмеження у праві користуватись зброєю.

До боржника може бути застосоване адміністративне стягнення — суспільно корисні оплачувані роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що у рамках виконання загальнонаціонального правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО! розроблені та розповсюджуються буклети про алгоритми дій для стягнення аліментів та у випадку наявності заборгованості з аліментів.

Нагадуємо, що отримати консультацію щодо стягнення аліментів та заборгованості з аліментів можуть усі мешканці. Для стягнення аліментів у судовому порядку особи, чий дохід не перевищує 2 прожиткових мінімумів (3524 грн.), мають право на призначення адвоката за рахунок держави.
Для цього варто звертатись до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Кривий Ріг, вул.Качалова, 2, тел. (0564)405-54-04; (098)040-83-70.

Адреси Бюро правової допомоги:
Жовтоводське — м. Жовті Води, бульвар Свободи, 62 (4-й під’їзд), тел. 050-505-28-33;
Апостолівське — м. Апостолове, вул.Центральна, 63 (1-й поверх праворуч), тел. 068-208-50-52, (05656)9-12-90 ;
П’ятихатське — м. П’ятихатки, вул. Пушкіна, 107 (2-й поверх), 096-188-55-43, (05651)3-14-29;
Криворізьке — м. Кривий Ріг, вул. Станіслава Конткевича, 37, тел.067-27654-76, тел. (0564)95-78-85.

Адреси інших центрів та бюро правової допомоги України можна дізнатись за телефоном гарячої лінії 0-800-213-103, яка працює цілодобово та безкоштовно.

Один комментарий на “Посилено відповідальність за несплату аліментів

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar