Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Право на індивідуальний лічильник газу

Право на індивідуальний лічильник газу

В червні 2011 року було прийнято закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відповідно до цього закону всі категорії споживачів повинні бути забезпечені вузлами обліку природного газу, тобто лічильниками газу.

-          Комплексно, у тому числі для опалення — до 1 січня 2012 року;

-          Для підігріву води та приготування їжі — до 1 січня 2016 року;

-          Тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Відповідно до вимог Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження 25 квітня 2012 року № 259-р, яким суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території зобов’язано розробити та затвердити графіки оснащення квартир і приватних будинків, у яких проживає населення лічильниками газу та подати їх Кабінетові Міністрів України до 01 липня 2012 року, а також вжити заходів до оснащення в повному обсязі квартир лічильниками газу.

Хоча розпорядження ще 2012 року, воно є чинним, тобто діючим на сьогоднішній день.

Т.я. на території міста Жовті Води розподіл природного газу здійснює Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз», то саме цей суб’єкт господарювання повинен був забезпечити квартири та приватні будинки до 2018 року лічильниками газу.

З початку 2017 року  населенню, що проживає в квартирах почали встановлювати загальнобудинкові лічильники газу, відповідно і нарахування за газ почали здійснюватись по цим лічильникам.

Таким людям почали надходити щомісячні рахунки за газ, де об’єми споживання газу різко збільшились в кілька разів.

Бо населенню, у кого відсутній газовий лічильник були встановлені норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників у розмірі спочатку 7,1 м.куб. на одну зареєстровану особу (якщо ви користуєтесь плитою газовою у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача),  а з серпня 2017 року ця норма зменшилась до 5.4 м. куб. на одну особу.

Отже, той хто мав субсидію розраховувався по субсидії відповідно до цих норм. Встановлено чи не встановлено лічильник, але на 5,4 м. куб газу субсидію надають, якщо в квартирі зареєстровано дві особи, то відповідно норма збільшується ще на 5, 4 м куб.

Однак, коли людині по загально будинковому лічильнику нараховано більше, ніж 5,4 м.куб., у таких випадках і оплата поверх норми буде в повному обсязі без відшкодування субсидії.

Споживачі газу звернулись за роз’ясненням до газової служби.

На що ПАТ «Дніпропетровськгаз» повідомив про те, що згідно з Інвестиційною програмою, ухваленою Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 391 від 24.03.2016 року ПАТ «Дніпропетровськгаз» заплановано та встановлено загальнобудинкові вузли обліку природного газу.
А отже, такі споживачі вважаються забезпеченими лічильниками газу відповідно до статті 6 Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Крім того, посилаючись на ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:
-     коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;
-     коштів відповідного бюджету;
-     інших джерел, не заборонених законодавством.
               Тобто, той, хто не згоден розраховуватись за спожитий газ по загальнобудинковому лічильнику може самостійно встановити собі індивідуальний з джерел, що не заборонені законодавством.
               В самому Законі чіткого посилання на встановлення Оператором ГРМ індивідуальних лічильників газу та заборону встановлювати загальнобудинкові не було передбачено, як не було, на жаль, передбачено і будь-яких пільг для цього, як-то: одинокі пенсіонери, малозабезпечені громадяни, багатодітні сімї, учасники бойових дій та ін.  
 

Крім того, відповідно до абз. 5 п. 4 Тимчасового Положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 р. № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 р. № 46) Власник (власники) будинку (будинків) (квартир), особа, відповідальна за експлуатацію будинку (будинків) (далі — експлуатаційна організація), балансоутримувач будинку (будинків) тощо та оператор газорозподільної системи зобов’язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установлених у квартирі (далі — квартирні лічильники газу) (за їх наявності), а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

Однак такі договори не укладались.

А якщо і укладались, то з організацією, яка займається утриманням будинків, споруд та прибудинкової території, не має у власності чи користування газових мереж і не уповноважена власниками будинку чи квартир виступати підписантом цього договору (КП ВЖРЕО).

Тому що відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

На виконання цієї норми орган місцевого самоврядування на підставі прийнятого ним рішення повинен списати з балансу багатоквартирні будинки, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності будинки.

Однак фактично багатоквартирні будинки не були списані з балансу, зміни до Статуту КП ВЖРЕО не були внесені, а будинки перебували «у повному господарському віданні» комунального підприємства

Відповідно до п. 1.2 Типового договору розподілу природного газу,  умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2494.

Однак чомусь одним споживачам встановлюють індивідуальні лічильники газу за рахунок оператора ГРМ, а інших Споживачів зобов’язують самих придбавати та встановлювати лічильники в квартиру.

Крім того, згідно структури тарифу для Споживачів на послуги розподілу природного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» в період з 2011 року по теперішній час в структуру тарифу закладається  встановлення квартирних лічильників газу.

Оскільки за газ сплачують всі: і ті в кого є індивідуальні лічильники, і ті в кого вони відсутні, то за їх встановлення сплачують всі, хто користується газом.

Всі ці аргументи, почуття справедливості не діють на Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та суд.

В січні 2018 року набув чинності Закон України № 2260-19 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Цим законом термін забезпечення приладами обліку споживачів газу, які використовують його лише для приготування їжі, продовжується до 1 січня 2021 року. У Законі також зазначено, що з метою забезпечення комерційного обліку газу для населення суб’єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів індивідуальними лічильниками газу.

Однак, споживачі, яким встановлені загальнобудинкові лічильники до січня 2018 року є такими, що забезпечені обліком природного газу, і таким споживачам індивідуальних лічильників не встановлять, інші споживачі мають право на отримання лічильника.

За детальною інформацією з питання встановлення індивідуальних лічильників звертайтесь до контакт-центру для споживачів природного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» 056-78-70-104, 067-00-90-104 з 8.00 до 20.00.

За інформацією Жовтоводського Бюро правової допомоги

 

 

3 комментарии на “Право на індивідуальний лічильник газу
 1. я пенсионер,пенсия минимальная, установили на дом общий счетчик и считают мне сейчас по 36 кубов,я просто в шоке от этого,у меня начали рости долги,я просто не в состоянии платить такие деньги за других,ну не как я проживаючи один в квартире не мог накрутить 36 куб,все мои попытки чтоб мне установили индивидуальный счетчик не увенчались успехом, говорят у вас стоит общедомовой счетчик и мы считаем вам по нему,хотя не кто из жильцов не довал согласия на его установку, не знаю кому уже обращаться за помощью.

 2. у нас по шевченко 8 , установили обще домовой счетчик,считают по 36 кубов,я в шоке просто,я пенсионер и не в состоянии платить такие деньги,тем более что я не накручиваю столько,проживаю один, все попытки чтоб установили индивидуальный счетчик закончились неудачей, уже не знаю кто и помочь может в этом вопросе.

 3. Кабмін скасував субсидії українцям, у яких немає лічильників газу

  22 СЕРПНЯ 2018

  Кабмін скасував субсидії українцям, у яких немає лічильників газу
  СЕРЕДА, 22 СЕРПНЯ 2018, 13:45
  80 ПЕРЕГЛЯДІВ 3

  Кабінет міністрів прийняв рішення не надавати з 1 жовтня субсидії на природний газ для споживачів без газових лічильників.
  Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це йдеться в постанові Кабміну.
  «Пільги та субсидії на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу з 1 жовтня 2018 года … не надаються споживачам, які не забезпечили самостійного встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) і письмово відмовилися від їх встановлення за рахунок державного бюджету або власних коштів операторів газорозподільних систем «, — сказано в постанові.

  https://www.epravda.com.ua/news/2018/08/22/639842/

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar