Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Щеплення проти кору — це вимога, а не пропозиція

Щеплення проти кору — це вимога, а не пропозиція

Верховний Суд України заборонив невакцинованій від кору дитині йти до дитсадка

Згідно з рішенням Верховного суду, загальний інтерес суспільства має бути вищим за індивідуальний інтерес людини, тому при відмові від щеплення дитині буде заборонено відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Відповідний позов було подано матір’ю дитини, яка намагалася довести своє право відводити дитину до дошкільного навчального закладу незважаючи на відмову від обов’язкової вакцинації проти правця, дифтерії, кашлюку та інших інфекційних хвороб. На думку позивачки, заборона на відвідування дитсадка обмежувала права її дитини на здобуття дошкільної освіти. Перший позов жінка подала ще у 2016 році і він був ухвалений рішенням суду в одному з регіонів України. Але через швидке зростання випадків захворювання на кір, дошкільний навчальний заклад подав апеляцію і перше рішення було скасовано. Так справа дійшла до Верховного суду України.

«У 2019 році ВСУ вирішив, що індивідуальний інтерес людини ( відмова від щеплення) неможна ставити вище за загальний інтерес суспільства (не хворіти інфекційними хворобами)»,- йдеться в поясненні до рішення Верховного суду. За півроку на кір в Україні захворіли 50 тис. 749 громадян, 17 із них померли від ускладнень кору. Такі наслідки бентежать жовтоводських медиків. Тому Жовтоводський Центр первинної медико-санітарної допомоги організував «круглий стіл», за яким лікарі обговорювали проблему можливої епідемії та пояснювали населенню, як уберегтися від кору.

«Поки що в Жовтих Водах ситуація спокійна, але кількість хворих по Україні вражає і лякає. Лише по Дніпропетровській області за одне півріччя захворіло вже понад тисячу громадян, є і летальні випадки. В Жовтих Водах всього з початку року було зареєстровано троє хворих на кір: двоє дорослих і одна дитина. Але фактично ми знаходимося на території П’ятихатського району, де ситуація значно гірша. В минулому році там на кір захворіло 47 осіб, а вже з початку цього року щомісячно реєструють випадки захворюваності на кір, в тому числі  - і завезені, враховуючи міграцію населення. Адже джерелом захворюваності є хвора на кір людина, а вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Хворіють ним переважно діти. Уберегтися від кору або перенести хворобу без ускладнень допоможе лише щеплення»,- повідомляє жовтоводцям головний лікар-епідеміолог Анатолій Донченко.

І насправді, страшна не сама кір, а ускладнення від неї, які і ведуть до летальних наслідків. Тож, не варто нехтувати порадами лікарів щодо вакцинації. Щоб з’ясувати, чи потрібно вам або вашій дитині робити зараз щеплення, слід звернутися до кабінету № 35 дитячої поліклініки. І пам’ятайте, що відтепер дошкільні та шкільні навчальні заклади Жовтих Вод мають право не прийняти вашу дитину, якщо у неї немає щеплення.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar