У Жовтих Водах стартувала екологічна акція «Місто без амброзії», започаткована активістами міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги. До участі в ній запрошувались мешканці вул. Ярослава Мудрого, в районі якої розташована зона відпочинку для дорослих і дітей. На жаль, у ній взяли участь тільки 4 жовтоводці, які не тільки знищили частину молодих рослин небезпечного карантинного бур’яну, але й провели роз’яснювальну роботу серед батьків, які разом з дітьми відпочивали на дитячому майданчику. Але всі вони залишились байдужими, не побажали допомогти активістам у їхній благородній справі.
Необхідно знати, що амброзія полинолиста завдає шкоди не тільки сільськогосподарським культурам, але й здоров’ю людей. Амброзія полинолиста за зовнішнім виглядом нагадує полин звичайний. Стебло пряме, гіллясте, за сприятливих умов досягає 2-2,5 м. Корінь заглиблюється у ґрунтах до 4 м і більше. Одна рослина дає 25-100 тис. насінин, що можуть зберігатися в ґрунті до 40 років.
Сходи амброзії полинолистої з’являються в кінці квітня – на початку травня. Цвітіння починається в червні – серпні. Квіти дрібні, жовтого кольору, зібрані на верхівках гілок в колосовидне суцвіття. У період цвітіння кожна рослина амброзії утворює величезну кількість пилку, який розноситься вітром на великі відстані, потрапляючи в організм людини. У хворих спостерігається алергічні реакції: запалення слизових оболонок очей, верхніх дихальних шляхів, відчувається головний біль, з’являється нежить, сльзотеча, кашель, погіршується зір, підвищується температура, у найбільш чутливих — напади бронхіальної астми.
Шановні жовтоводці!
Пам’ятайте: скошування амброзії полинолистої до бутонізації сприяє її розкущенню та подальшому поширенню. Скошувати бур’ян на ділянках, засмічених амброзією полинолистою, слід тільки у фазі бутонізації (кінець липня — початок серпня).
Найбільш радикальним способом боротьби з амброзією є виривання рослини з корінням до цвітіння, тому просимо Вас для запобігання захворювань знищувати амброзію на вулицях, біля своїх подвір’їв та на присадибних ділянках.