Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | «Стратегію» ледве не закрили

«Стратегію» ледве не закрили

Жовті Води мало не залишились без інституту. Єдиний в нашому місті вищий навчальний заклад намагалися ліквідувати обласні депутати через малу кількість студентів та великі витрати на утримання. Адже заклад фінансується з обласного бюджету.

На засіданні обласної ради минулого тижня обговорювалася доля жовтоводської «Стратегії». Ліквідувати навчальний заклад запропонувала комісія з питань науки, освіти, сім’ї та молоді. Посилалися на економію коштів: утримання «Стратегії» щорічно обходиться обласному бюджету майже у 15 млн. грн. Освітній рівень закладу не відповідає таким витратам, впевнені в області. Мовляв, професійний рівень викладачів недостатньо високий, кількість студентів – замала, а величезні площі будівель інституту даремно пустують.

Інститут більше не може випускати фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» через те, що професорсько-викладацький склад не відповідає державним вимогам щодо ліцензування та атестації ВНЗ. Так стверджує директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олексій Полторацький. Є питання і до керівника закладу – він повинен мати ступінь доктора наук. Поки що таких спеціалістів в Жовтих Водах немає і приїздити до нашого міста вони відмовляються – навіть на запрошення облдержадміністрації.

За словами О.Полторацького, студентів «Стратегії» в разі ліквідації інститут влаштують до інших ВНЗ області. Що ж до викладачів, то невідомо, чи запропонують їм альтернативні робочі місця.
У самій «Стратегії» навіть не підозрювали, що їх збираються закрити – ця новина стала для колективу несподіванкою. Такою ж несподіванкою вона стала і для депутата обласної ради Дмитра Чорного. За його словами, про плани департаменту освіти і науки він дізнався усього за годину до початку засідання обл­ради. Депутат закликав колег добре вивчити ситуацію та не поспішати з закриттям закладу. Адже наразі там навчається більше 300 студентів, та працює понад 100 викладачів.
Результати голосування виявилися наступними: 38 депутатів підтримали закриття інституту, проти проголосувало 37, утрималося — 19. Ще 12 депутатів не брали участь в голосуванні. Отже, рішення про ліквідацію жовтоводської «Стратегії» не пройшло.

Та розслаблятися жовтоводцям не варто, адже, вочевидь, це не останні спроби закрити заклад.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar