Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | УКЛАДЕНО ДОВГОСТРОКОВИЙ КОНТРАКТ МІЖ ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК»

УКЛАДЕНО ДОВГОСТРОКОВИЙ КОНТРАКТ МІЖ ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК»

На виконання доручення Міністра енергетики та захисту довкілля України Оржеля О.А. 22 листопада 2019 року укладено довгостроковий договір на постачання уранового оксидного концентрату між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК». Урановий концентрат, що буде вироблений в рамках договору, гарантовано забезпечить потреби вітчизняної атомної енергетики в визначених у договорі обсягах уранового оксидного концентрату для виробництва свіжого ядерного палива.
Рівень ціни на уран виробництва ДП «СхідГЗК» у шестирічному договорі забезпечить стабільне функціонування підприємства та розвиток єдиного в Україні виробника урану.
Укладання довгострокового

договору між ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом» на постачання урану забезпечить стабільне, прогнозоване фінансування виробництва ДП «СхідГЗК» уранового оксидного концентрату на період 2020 -2026 роки.
Також, серед позитивних аспектів підписання довгострокового договору між ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом» слід зазначити такі:
- забезпечення прогнозованого розвитку регіонів, в яких розташоване уранове виробництво (сплата податків і зборів у т.ч. до місцевих бюджетів, наявність в регіонах високооплачуваних робочих місць, фінансування енерго-газо-водо транспортних інфраструктур регіонів);
- забезпечення стабільної екологічної обстановки у регіоні, (фінансування контролю та заходів з попередження забрудненням підземних вод, атмосферного повітря і поверхневого шару грунту ураном);
- підвищення рівня інвестиційної привабливості вітчизняного уранового виробництва. Можливість забезпечення гарантій для проектів розвитку уранового виробництва (тривалістю до 6 років).
Укладання довгострокового договору є вкрай важливим кроком для двох областей та України в цілому, адже урановидобувна галузь є стратегічною та її розвиток є важливим завданням, враховуючи визначальну роль атомної генерації в енергобалансі країни.
Укладений договір разом з потужною сировинною базою, унікальними технологіями, кваліфікованим кадровим персоналом дозволяють успішно працювати ДП «СхідГЗК» ще не один десяток років, забезпечуючи енергетичну незалежність України.

Джерело http://facebook.com/vostgok.com.ua

4 комментарии на “УКЛАДЕНО ДОВГОСТРОКОВИЙ КОНТРАКТ МІЖ ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК»
 1. А по конкретнее нельзя? Сколько будет стоить концентрат по новому контракту, в сравнении с предыдущим контрактом?

 2. «Енергоатом» через суд вимагає в ДП «СхідГЗК» 70 млн грн
  25.11.2019
  ДП «НАЕК «Енергоатом»» звернувся в Господарський суд Дніпропетровської області з позовом до ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і вимагає майже 70 млн грн, «СхідГЗК» у відповідь вимагає 4,7 млн грн.

  Про це йдеться в реєстрі судових рішень.

  24 вересня ДП “НАЕК “Енергоатом”» звернулось до суду з вимогою стягнути зі «СхідГЗК» на свою користь 69,7 млн грн, з яких 27,6 млн грн – пеня, 42,1 млн грн – штраф, а 0,6 млн грн – судовий збір.

  18 жовтня ДП «СхідГЗК» відхилив позовні вимоги, і подав зустрічний позов на загальну суму в 4,7 млн грн.

  Підготовче засідання у справі мало відбутись 25 жовтня, утім, перед засіданням представник «Енергоатому» заявив, що не отримав зустрічний позов і попросив суд перенести засідання.

  21 листопада відбулось підготовче засідання, за результатами якого Господарський суд Дніпропетровської області ухвалив закрити підготовче засідання і призначити розгляд справи по суті на 13 грудня 2019 року.

  Минулого року ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» опинився на межі банкрутства.

  25 листопада «СхідГЗК» уклав договір терміном на 6 років на постачання уранового оксидного концентрату з ДП «НАЕК «Енергоатом»».

  Раніше, Мінекоенерго хотіло приєднати ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» до НАЕК «Енергоатом», але на початку листопада 2019 року відмовилось від цих планів.

  20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Миколу Мартиненка в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП «СхідГЗК» при закупівлі уранового концентрату.

  За даними САП, з 2013-го до 2016 року злочинна організація, у яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 мільйонів доларів збитку.

  «СхідГЗК» — єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та переробки уранової руди.

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar