Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Виправна колонія спростувала інформацію про погані умови утримання ув’язнених

Виправна колонія спростувала інформацію про погані умови утримання ув’язнених

13 березня 2019 року за результатами моніторингового візиту представниками Харківської правозахисної групи 20.03.2019 на сайті регіонального Інтернет — видання інформаційного агентства «Информатор» було опубліковано статтю щодо незадовільних умов утримання засуджених в державній установі «Жовтоводська виправна колонія (№ 26)». Зокрема, у статті зазначається, що умови в усіх без виключення відділеннях, в яких проживають засуджені, не відповідають ніяким стандартам.
Зауважимо, що інформація у вказаній статті, сконцентрована виключно на негативних моментах і не має об’єктивного характеру з наступних підстав.
Режимні корпуси та приміщення Жовтоводська ВК (№ 26) були збудовані і введені в експлуатацію ще у 1956 році, коли діяли інші норми та стандарти утримання засуджених і своєю конструктивною побудовою не відповідають сучасним вимогам. Застарілою залишається матеріально-технічна база та інфраструктура цієї установи. Дійсно приміщення і споруди установи потребують капітальних ремонтів, що в своє чергу вимагає певних коштів. На сьогоднішній день існує значний дефіцит фінансування з державного бюджету. Протягом останніх років на капітальні ремонти та будівельні роботи кошти з державного бюджету взагалі не виділялися.
Не зважаючи на це, адміністрацією установи вживаються максимально можливі заходи щодо поліпшення умов утримання засуджених. Протягом 2018-2019 років проведені ремонтні роботи у відділенні соціально-психологічної служби № 1; відповідному локальному секторі; кімнаті очікування громадян, прибулих на побачення; кімнаті короткострокових побачень без розмежувального скла; у 4 кімнатах тривалих побачень. Проведено косметичний ремонт лазне-прального комбінату. Проведено модернізацію двох дільниць об’єктів з охорони. Покращуються умови праці засуджених: на виробництві проведено капітальний ремонт деревообробного цеху.
Також проводяться роботи щодо поліпшення умов несення служби особовим складом, так відремонтована чергова частина установи, клас службової підготовки, вартове приміщення.
На теперішній час ремонтні роботи продовжуються. Робота щодо покращення умов відбування покарань триває в напрямку приведення до сучасних норм та стандартів. В установі функціонує храм Петра і Павла для духовних потреб засуджених, а також клуб для засуджених де проходять культурно-масові заходи.
Крім того, в установі вдалося стабілізувати оперативну обстановку. Завдяки вжитим заходам, з початку 2018 року та дотеперішній час у засуджених вилучено 1 тис 146 грн., майже 120 літрів спиртних напоїв, 1,37 г наркотичних речовин, 263 мобільних телефонів, 189 одиниць колючо-ріжучих предметів.
З метою стабілізації оперативної обстановки розпочато чотири кримінальних провадження за ознаками ст. 391 КК України стосовно засуджених негативної спрямованості, які прагнуть до підтримання та розповсюдження так званих «злодійських традицій та звичаїв» і намагалися негативно впливати на стан оперативної обстановки в установі. Крім того, розпочато кримінальне провадження за статтею 345 КК України стосовно засудженого, який заподіяв тілесні ушкодження працівникові установи.
Завдяки вжитим заходам кримінально-правового впливу з боку адміністрації установи до засуджених, які злісно порушують режим утримання в установі, знижується роль злодійської субкультури серед засуджених та консолідація осіб негативної спрямованості, внаслідок чого підвищується рівень дисципліни та правослухняної поведінки засуджених.

Прес-служба Південно-Східного МРУ

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar