Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Як на Дніпропетровщині реалізується проект по створенню шкіл IT і робототехніки

Як на Дніпропетровщині реалізується проект по створенню шкіл IT і робототехніки

На початку 2018 року в Дніпропетровській облдержадміністрації заговорили про створення шкіл робототехніки по всій області. Як приклад взяли ІТ-хаб, який вже працює в Броварах Київської області. Вже стартували курси для викладачів майбутніх освітніх центрів. На черзі — ремонти приміщень та закупівля обладнання.

- Наш проект починався з маленького гуртка робототехніки, який я відкрив поруч зі своїм будинком, — говорить засновник школи «Brobots» в Броварах Філіп Духлій. — З часом ми зрозуміли, що на це є попит, стали розширюватися. Зараз разом з ДніпроОДА реалізовуємо подібний проект на Дніпропетровщині.

Фахівці з «Brobots» діляться досвідом з колегами з Дніпропетровщини — проводять курси для викладачів майбутніх шкіл робототехніки. Духлій підкреслює: це не одноразовий проект, і співпраця Броварів з Дніпропетровським регіоном одним навчанням не закінчиться. Надалі це буде якесь співтовариство шкіл робототехніки, викладачі будуть контактувати між собою. Крім того, між школами будуть постійні змагання.

- Ми навчаємо викладачів не тільки програмування, а й основам електроніки. На наступний рік готуємо програму по управлінню коптерами і літальними апаратами, буде також програма по штучному інтелекту, — поділився планами на майбутнє засновник школи робототехніки на Київщині.

На сьогодні перший етап навчання пройшли 23 потенційні викладача з Дніпропетровщини.

- У триденний курс навчання входили основи програмування і основи механіки роботів, — розповів радник голови ДніпроОДА Юрій Богданов. — В кінці травня відбудеться наступний етап навчання. Ми хочемо в три етапи передати вчителям ту базу, яку вони з 1 вересня будуть викладати дітям.

Радник відзначає: майбутні викладачі шкіл робототехніки — люди різного віку. Наймолодшому — 25 років, найстаршому — 60. Це, в основному, вчителі фізики та інформатики. Втім, незалежно від віку, всі «заряджені» ентузіазмом, що, в свою чергу, відзначили наставники зі школи в Броварах.

Дуже важливий момент, який підбурив і зацікавив вчителів, це ті набори техніки, електроніки, мікросхеми, які вони побачили наживо і мали можливість попрацювати з ними. Вони, напевно, все ще до кінця не вірять, що цим всім вони будуть користуватися під час уроків. Але у нас вийшло їх «запалити», і ми розуміємо, що восени нам буде з ким стартувати, — каже Юрій Богданов

Однак навчання викладачів — лише половина справи, адже потрібні не тільки люди, а й місця, де будуть проходити заняття.

- Ми створили проект шкіл робототехніки. Вдалося знайти компроміс, щоб дизайн класів і розміщення техніки в них відповідали державним будівельним нормам, і в той же час були комфортними і сучасними, — говорить радник голови ДніпроОДА Юрій Голік. — Ми в цьому прийшли до розуміння з проектувальниками, архітекторами і дизайнерами. Наступний етап закупівель і ремонтів.

За словами радника губернатора, вкрай важливо дотримати терміни придбання обладнання, особливо це стосується 3D-верстатів, оскільки термін їх поставки — близько двох місяців. Тому потрібно все зробити вчасно, щоб не зірвати початок навчального робототехнічного процесу.

- Ми хотіли б все встигнути до першого тижня вересня, щоб розпочати навчання одночасно зі шкільним навчальним роком, — пояснює Юрій Голік. — Проекти будуть ще доопрацьовуватися, оскільки в деяких випадках буде потрібно додаткове фінансування. Для цього є резерв, і ми абсолютно точно не будемо економити на двох речах: на безпеці і комфорті дітей. Уже зараз формується фінішний кошторис з розумінням того, що у нас сім локацій, і всі вони дуже різні.

Вже стартував ремонт в приміщенні майбутньої школи робототехніки в Покрові, незабаром розпочнуться роботи і у всіх інших шести містах — Першотравенську, Павлограді, Нікополі, Жовтих Водах, Кам’янському та Дніпрі.

До речі, за словами Юрія Голика, набір викладачів триватиме, тому зацікавлені можуть пропонувати свої кандидатури. Як ви вже зрозуміли — обмежень ніяких немає, головне в цій справі — «горіти».

Джерело:https://nf.dp.ua/2018/05/kak-na-dnepropetrovshchine-realizuyetsya-proyekt-po-sozdaniyu-shkol-it-i-robototekhniki/

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar