Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | ЗАЛІЗНА ХВАТКА

ЗАЛІЗНА ХВАТКА

Безліч жовтоводців стикаються щодня зі зграями бродячих собак і кожного разу є травмована жертва. Лише за серпень місяць до СМСЧ -9 звернулося за допомогою 22 особи, з яких 14 покусаних домашніми відомими собаками і 6 — невідомими, які одразу пройшли імуновакцинацію.

Що робити, якщо ви опинилися перед сворою собак? Зупиніться і зробіть вигляд, що ви дістаєте для них їжу зі свого пакету, розмовляйте з ними спокійним тоном. Бездомні собаки звикли до гостинців і така поведінка їх заспокоїть. Але якщо ви все ж таки потрапили у пащу собаці, потрібно терміново вживати заходів. Не зволікайте! Медики радять відразу промити рану розчином господарського мила в теплій воді або будь-яким мильним розчином, який наливають в пластикову пляшку, роблять отвір в пробці і під напором промивають рану. Це дозволяє очистити її від собачої слюни і зменшити кількість вірусних бактерій. Прикрийте рану чистою марлевою пов’язкою і одразу зверніться в травмопункт.

Найбільшу небезпеку в укусі тварини являє сказ. Статистика показує — якщо тварина є носієм вірусу, то сказом хворіє лише 1-3 людини з 10 покусаних. Однак якщо постраждалий захворів,-смерть неминуча. Врятувати людину може лише вчасно розпочата імунопрофілактика. За повідомленнями медиків, запас вакцини  в Жовтих Водах невеликий. Залишилося всього 90 доз препарату, з розрахунку 5 доз на одного постраждалого. Також в наявності 45 мл антирабічного імуноглобуліну. Цього замало, враховуючи статистику собачих нападів на людей, кажуть спеціалісти. До речі, було лабораторно підтверджено захворювання на сказ собаки, яка у с. Козацьке (Хутір Петрівський) покусала двох жовтоводців. Нині вони проходять лікування.

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar