Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Жовтоводська спілка риболовів будує плани на майбутнє

Жовтоводська спілка риболовів будує плани на майбутнє

24 березня відбулися збори громадської організації «Жовтоводське об’єднання рибалок». На зборах були затверджені плани розвитку організації та завдання у 2018 році. Одним із головних питань на порядку денному було створення СТРГ на водоймі балки «Водяна». З доповіддю щодо створення СТРГ виступив Юрій Країнський.

У своїй доповіді Юрій Країнський підкреслив, що основна мета, яку переслідує організація, це розвиток водойми балки «Водяна» для спортивного і любительського рибальства, а також створення умов для культурного відпочинку в межах міста. На даний момент члени організації (жителі міста Жовті Води) ведуть господарську діяльність на водоймі, використовуючи своє право згідно статті 13 та 36 конституції України. Але для того, щоб дотриматися усієї законності наших дій, нам необхідно офіційно закріпити водойму за ГО «ЖОР». Тому створення СТРГ є необхідним наступним кроком у розвитку громадської організації «ЖОР», що дозволить вести регламентовану господарську діяльність на водоймі балки «Водяна». Що таке СТРГ? СТРГ — спеціальне товарне рибне господарство. Діяльність СТРГ включає комплекс заходів, визначених режимом рибогосподарської експлуатації водного об’єкта, основною метою яких є підвищення рибопродуктивності рибогосподарського водного об’єкта шляхом штучного відтворення водних біоресурсів, а також шляхом збереження та раціонального використання видів водних біоресурсів, які раніше перебували у рибогосподарському водному об’єкті. Тобто для громадської організації «ЖОР» органами державної рибоохорони буде розроблено спеціальний режим рибогосподарської експлуатації водного об’єкта. Режим рибогосподарської експлуатації водного об’єкта (Режим) – установлена на відповідний термін сукупність вимог, умов та заходів щодо обсягів робіт з відтворення та вселення водних біоресурсів за їх віковими та видовими характеристиками, строків лову, типів і кількості знарядь та засобів лову, обсягів вилучення, порядок використання водних біоресурсів, забезпечення охорони водних об’єктів, обмеження лову на період заборони, регламентації любительського і спортивного рибальства, ощадливого використання аборигенних водних біоресурсів рибогосподарського водного об’єкта. Режим розробляється на основі науково-біологічного обґрунтування. Науково-біологічне обґрунтування — документ, що містить обґрунтування тих чи інших заходів, які стосуються водних біоресурсів та/або середовища їх існування, на підставі аналізу наукових, науково-практичних, статистичних та інших даних. Науково-біологічне обґрунтування та проект Режиму будуть розробленні на замовлення громадської організації «ЖОР» рибогосподарською науково-дослідною установою, організацією відповідно до погодженої із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань рибного господарства України програми дослідних робіт.

Члени організації, які були присутні на зборах, з цікавістю заслухали доповідь та активно обговорювали це питання. В результаті, зваживши усі переваги щодо створення СТРГ, одноголосно проголосували за створення СТРГ на водоймі балки «Водяна».

Наступне питання на порядку денному зборів організації — прийом заяв від громадян, які бажають вступити до ГО «ЖОР». Про необхідність цього кроку дав роз’яснення Віталій Седченко. На даний момент вступ та членство в організації фіксуєтеся сплатою внесків та видачею посвідчення члена організації. В подальшому вступити до ГО «ЖОР» можна тільки після подачі заяви та сплати вступного і річного внесків. Це дасть змогу потенційним членам ГО «ЖОР» усвідомити всю відповідальність та серйозність його намірів. А правління організації зможе підтвердити кількість членів організації перед перевіряючими органами. Тому всі дійсні члени організації зобов’язані написати заяву про вступ до організації під час сплати внеску за 2018 рік. Бланк заяви буде знаходитись в місцях прийому членських внесків. А саме: Весела Іванівка, провулок Робітничий, будинок №1 (Ігор Кононенко); крамниця «Дом рибака», по вулиці Горького, біля воріт центрального ринку (Валентин Лапунов). Також кожен бажаючий вступити до організації може скачати бланк заяви на сайті ГО «ЖОР».

Однією із умов існування та досягнення поставлених цілей і задач організації є сплата членських внесків. Це питання на зборах піднімав Ігор Кононенко. Була висунута пропозиція залишити суму вступного та річного внесків незмінними. Вступний внесок — 200 гривень, а річний членський внесок — 360 гривень. Пропозиція була поставлена на голосування та одноголосно підтримана членами організації. Ігор Кононенко звернув увагу на те, що за 2017 рік членський внесок не сплатили більше ніж сто членів організації. Саме з цієї причини ГО «ЖОР» достроково припинило охорону водойми наприкінці 2017 року.

На зборах було прийняте рішення подовжити строк сплати членських внесків до 20 травня 2018 року для тих членів організації, які не сплатили внесок у 2017 році. У разі несплати – виключити недисциплінованих членів з організації «ЖОР».

Два роки поспіль ГО «ЖОР» проводить зариблення водойми балки «Водяна». У 2018 році зариблення водойми є одним із пріоритетних завдань організації. На зборах вносились пропозиції щодо видів риб, якими буде зариблюватись водойма балки «Водяна» у 2018 році. Та майже одноголосно було прийняте рішення про запуск у водойму однієї тонни коропа та 300 кілограмів судака. Із присутніх на зборах тільки два члени організації не підтримали цієї пропозиції.

У 2016 році ГО «ЖОР» почала свою діяльність з боротьби проти браконьєрства на водоймі балки «Водяна». Найактивнішим її членам прийшлось відстоювати водойму у браконьєрів, які безжально знищували іхтіофауну. Тому організація змушена займатись охороною водойми та слідкувати за виконанням правил спортивної та любительської риболовлі. Це зауважив у своєму виступі Денис Омельчук, який очолює сектор з охорони довкілля організації. Він запропонував модель охорони водойми балки «Водяна» у 2018 році. На період нересту, з 1 квітня по 20 травня, водойма постійно охоронятиметься двома представниками постійно діючої охорони, та чотирма добровольцями з числа членів «ЖОР» згідно графіка чергувань. Після закінчення нерестового періоду водойма буде цілодобово охоронятися двома черговими. Також він нагадав про заборону рибної ловліна період нересту в зоні нересту та з човна. Визначена зона нересту водойми балки «Водяна» від мосту до вершини водойми. В нерестовий період дозволяється рибалити однією вудкою з одним гачком або на спінінг.

Для поліпшення умов нересту риби на водоймі балки «Водяна», Юрій Країнський запропонував провести захід під назвою «Сприятливий нерест». Суть заходу полягає в штучно збудованих місць для нересту риби.

Більшість видів риб, що мешкають у водоймах України, є фітофільними, вони відкладають ікру на свіжу або торішню водну рослинність, тому виготовити штучні гнізда-нерестовища не складно, для цього потрібні гілки хвойних дерев, нитки, пляшки і вантаж. Як зробити штучне нерестове гніздо: треба зв’язати хвойні гілки «вінком» або «букетом». Гніздо має бути діаметром не менше 0,5-1 м. Воно ефективне при умові, що встановлене на глибині 0,5 — 0,8 м від поверхні води. Для цього до штучного нерестового гнізда прив’язується на мотузці пластикова пляшка, яка забезпечить гнізду плавучість. Від 20 до 50 гнізд збираються в одну лінію на відстані в 2 метри один від одного (так за ними простіше доглядати — промивати ікру від дрібного сміття і мулу). Всю цю низку штучних нерестових гнізд притоплюють, прив’язуючи в декількох місцях вантаж, яким може служити звичайна цегла. Позитивний результат полягає в тому, що водойма балки «Водяна» має круті береги з дуже малим відсотком мілини та рослинності, тому встановлення нерестових гнізд у водоймі забезпечить сприятливі місця для нересту риби.

Цей захід члени організації підтримали одноголосно. Захід відбудеться як тільки зійде крига. Про дата проведення заходу «Сприятливий нерест» буде оголошено на офіційному сайті ГО «ЖОР».

Голова організації «ЖОР» Віктор Ізергін наголосив, що сила організації в єдності, в розумінні того, до якої мети ми йдемо та чого прагнемо. За два роки існування «ЖОР» ми довели, що об’єднавши зусилля, зможемо подолати будь-які труднощі та досягти поставленої мети. Ми багато зробили у попередні два роки. Прибирали береги, зарибнили та охороняли водойму, створили зону відпочинку на водоймі, проводили змагання з рибної ловлі. Але є ще багато чого, що ми повинні зробити у майбутньому. Дуже важливе завдання поставила перед собою організація «ЖОР» — це укріплення греблі водойми та відновлення засувки нижнього б’єфу. Наразі ДП «УкрПромНІІ»розробляє проектно-кошторисну документацію на проведення цих робіт. Ми будемо тісно співпрацювати з місцевою владою та з іншими організаціями для вирішення цієї проблеми. Також необхідно відновити дорогу вздовж водойми, оскільки стара дорога майже повністю зруйнована, і по ній складно пересуватись у дощову погоду.

Голова «ЖОР» закликав усіх небайдужих жовтоводців, які люблять водойму балки «Водяна», приєднуватися до громадської організації «Жовтоводське об’єднання рибалок», оскільки разом робити добрі справи набагато легше.

 

Автор статті,

Юрій Країнський

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar