Телекомпанія "Жовті Води" - Телекомпания "Желтые Воды" | Жовтоводські школярі провели експедицію у Кочубеївський рудник

Жовтоводські школярі провели експедицію у Кочубеївський рудник

Учні сш№8 вивчали геомагнітну аномалію на території Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Ось уже 3 роки учні та вчителі Жовтих Вод успішно співпрацюють з лабораторією МАНлаб НЦ «Мала академія наук України» в здійсненні своїх навчальних дослідницьких проектів по напрямку STEM-освіти. Цей рік був цікавий незвичайною комплексною роботою, яка включала в себе напрямки: геологія, мінералогія, екологія, біологічні та хімічні дослідження.
У березні жовтоводські педагоги разом з колегами з Кропивницького і Бориспільського району Київської області побували на тренінгу з впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН. «Ключова ідея цифрової освіти — навчити дитину використовувати сучасні прилади і електронні ресурси для дослідження об’єкта чи явища, які його цікавлять, зробити висновки про властивості досліджуваного об’єкта чи явища на підставі отриманої інформації (результати вимірювань, графіки, таблиці і т. п.). Таким чином формуються життєві компетенції дитини, коли вона завдяки новим засобам навчання досліджує навколишні його предмети, об’єкти і явища »- пояснюють педагоги.
Саме на це спрямований спільний проект вчителів з м. Жовті Води та м Кропивницького. Разом з учнями вони вирішили дослідити цікавий об’єкт своєї місцевості — Кочубеївський рудник в с. Ганнівка Кіровоградської області.
Тема геомагнітної аномалії на території Дніпропетровської та Кіровоградської областей була обрана не випадково. Цією темою зацікавилися школярі та вчителі відразу декількох навчальних закладів Жовтих Вод, Кропивницького та Кривого Рогу. Першим етапом дослідження стала робота з літературними джерелами, пошук інформації в Інтернеті, спілкування з фахівцями-практиками в області геології, мінералогії, шахтної справи. В процесі початкових досліджень виникла гіпотеза про можливість впливу геомагнітної аномалії на флору, фауну і інші екологічні складові нашого регіону. Для проведення подальших досліджень цієї гіпотези необхідно було скористатися серйозною навчальною дослідницькою апаратурою, якої немає в наявності в нашому місті.
Тому звернулися із заявкою про експедицію до Києва. З 17 травня по 19 травня відбулася науково-дослідницька експедиція на Кочубеївський рудник в с. Ганнівка і джерело Святого Миколая в селі Іскрівка в рамках науково-дослідних проектів «Моя аксіома нескінченності», всеукраїнського проекту «Віртуальний STEM-центр» та відповідно до положень договору, укладеного між школою № 8 м Жовті Води і НЦ «МАНУ» м. Київ . В ході експедиції учні досліджували магнітне поле Землі в районі геомагнітної аномалії, використовуючи класичні прилади (компаси) і новітні цифрові вимірювальні комплекси з сучасним програмним забезпеченням; хімічний склад води в прилеглих водних джерелах — річці Інгулець і джерела Святого Миколая; біологічне різноманіття рослин і тварин на предмет морфологічних змін в результаті впливу геомагнітної аномалії.
Координатором роботи зі співробітництва з НЦ «МАНУ» у напрямку STEM-освіти в нашому місті і в Дніпропетровській області є Черкес Н. Б. — вчитель інформатики школи № 8, яка була нагороджена грамотою ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
У роботі експедиції активну участь брав головний геолог ТОВ «Восток-Руда» Віктор Яковлєв разом з колегами, а також вчені з Національної академії наук України. Вони розповіли дітям багато захоплюючих фактів про тектонічні і геологічні процеси, які відбувалися на Землі багато мільйонів років тому, про рудне багатство і мінералогічне розмаїття нашого краю. Діти фактично здійснили подорож у часі, на власні очі спостерігаючи, як зароджувалося життя на нашій планеті і формувався її рельєф.
Не обійшлося і без несподіванок з боку апаратури та природних явищ, але в будь-якому змаганні завжди виручала кмітливість, перемагала дружба і взаємовиручка. В ході підготовки експедиції і за її підсумками учні та педагоги міст Жовті Води та Кропивницький оформляють матеріали спільного науково-дослідного проекту «Магнетизм — бронежилет Землі», який в подальшому буде представлений на міжнародній майданчику навчальних наукових проектів в Європі Scientix.

 

Добавить комментарий

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar